Wtorek 28 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Napastnicy zabili księdza w kościele w Normandii

Data publikacji: 2016-07-26 12:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Napastnicy zabili księdza w kościele w Normandii
 

Dwóch mężczyzn uzbrojonych w noże wzięło we wtorek kilku zakładników w kościele w Normandii, na północy Francji. Brutalnie zabili księdza oraz ranili co najmniej jedną osobę. Policja zastrzeliła napastników. Sprawą zajmują się śledczy ds. terroryzmu.

Źródło policyjne powiedziało agencji Reutera, że wygląda na to, iż księdzu poderżnięto gardło. Według przedstawiciela władz, cytowanego przez agencję AFP, drugi zakładnik został ciężko ranny; walczy o życie w szpitalu.

Pałac Elizejski podał, że do miejscowości Saint-Etienne-du-Rouvray, gdzie doszło do ataku, udaje się prezydent Francois Hollande.

W kościele w położonej w pobliżu Rouen miejscowości dwaj napastnicy wzięli przed południem pięciu zakładników. Wtargnęli do kościoła podczas mszy. Portal dziennika "Le Figaro" pisał, że chodziło o księdza, dwie siostry zakonne oraz dwóch wiernych. Jednej z sióstr udało się uciec z kościoła i zawiadomić o tym, co dzieje się w środku.

Policja otoczyła świątynię. Dwaj napastnicy zostali zastrzeleni podczas operacji policyjnej. Cały dramat trwał około 40 minut.

Premier Francji Manuel Valls oświadczył na Twitterze, że Francja będzie zwarta w obliczu tego "barbarzyńskiego ataku" na kościół w Saint-Etienne-du-Rouvray. "Cała Francja i wszyscy katolicy są wstrząśnięci" - napisał premier.

Do incydentu doszło w czasie, gdy Francja jest w stanie najwyższej gotowości po serii zamachów. Do ostatniego doszło 14 lipca, gdy zamachowiec podczas obchodów święta narodowego staranował ciężarówką tłum na miejskiej promenadzie i zabił 84 osoby.(PAP)

Fot. PAP/EPA

Na zdjęciu: policyjna blokada w okolicach miejsca ataku na kościół.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

sda
2016-07-26 22:23:22
czekam ...kiedy Tusek i jemu podobni będą szli w marszu milczenia ku czci tego zabitego Kapłana.
trzeba odróżnić uchodźcę od terrorysty
2016-07-26 15:02:02
a to bardzo duża różnica
mniam ;-/
2016-07-26 14:23:25
To teraz Europa ma już pełne menu i może śmiało podziękować makreli i budyniowi.
kogo witacie podczas ŚDM
2016-07-26 14:18:59
Papież Franciszek : Uchodźcy nie są problemem. Są darem ! I dalej : Papież Franciszek poprosił uchodźców o wybaczenie zamykania drzwi przed nimi i obojętności ze strony społeczeństw, które "boją się zmiany życia i mentalności". To słowa z jego orędzia do rzymskiego ośrodka pomocy dla uchodźców z okazji 35. rocznicy powstania.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA