sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Napastnik zabił Polkę maczetą

Napastnik zabił Polkę maczetą (akt. 2)

Napastnik zabił Polkę maczetą
Data publikacji: 2016-07-24 20:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1988 145640

Policja niemiecka potwierdziła naszym służbom, że ofiarą ataku w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii była polska obywatelka – poinformował PAP w niedzielę wieczorem dyrektor biura rzecznika MSZ, Rafał Sobczak.

Napastnik uzbrojony w maczetę zabił w niedzielę kobietę i ranił dwie inne osoby w mieście Reutlingen w Badenii-Wirtembergii. Sprawcę, 21-letniego uchodźcę z Syri, zatrzymano - poinformowała policja. Dwa dni wcześniej w stolicy sąsiedniej Bawarii szaleniec zastrzelił 9 osób.

Do incydentu doszło po godz. 16 w centrum Reutlingen w okolicach centralnego dworca autobusowego. Napastnik pokłócił się z kobietą - według "Bilda" - pracownicą lokalu serwującego kebab i zadał jej kilka śmiertelnych ciosów. Tabloid informuje, że ofiara była w ciąży.

Następnie zranił inną kobietę i mężczyznę. Nie wiadomo, czy sprawca i ofiary znały się.

Policja podała, że napastnikiem jest znany policji 21-letni uchodźca syryjski. Rzecznik policji w tym mieście ujawnił, że uchodźca wystąpił w Niemczech o azyl. Powiedział też, nie podając szczegółów, że w przeszłości mężczyzna był zamieszany w incydenty, w których inni ludzie odnieśli obrażenia.

Napastnika zatrzymano kilka minut po zajściu. Zdaniem policji nic nie wskazuje na to, że był to zamach terrorystyczny.

Niektóre media niemieckie podały, że zabita kobieta była Polką. Odnosząc się do tych informacji, oficer dyżurny policji w Reutlingen powiedział PAP, że nie miała ona przy sobie żadnego dowodu tożsamości i dlatego do tej pory nie ustalono ani jej nazwiska, ani jej narodowości. "Słyszałem pogłoski, że to Polka, ale nie mogę tego potwierdzić" - oświadczył policjant.

Natomiast dyrektor Biura Prasowego MSZ Rafał Sobczak poinformował PAP, że służby konsularne weryfikują te informacje. "W tym momencie niemiecka policja nie potwierdza doniesień medialnych na temat narodowości i tożsamości ofiary dzisiejszego ataku w Reutlingen" - dodał Sobczak.

„Bild” pisze, że kiedy doszło do napaści ludzie zaczęli uciekać w panice. Cytuje też naocznego świadka, który powiedział, że „sprawca był całkiem oszalały” i że „nawet gonił z maczetą policyjny radiowóz”.

Ten sam świadek powiedział, że przejeżdżający tamtędy kierowca „przyspieszył i potrącił napastnika”. „Bild” zamieszcza zdjęcie leżącego na chodniku mężczyzny, przy którym stoi dwóch policjantów. Nieco dalej widać trzeciego funkcjonariusza i leżącą koło niego maczetę.

Rzecznik powiedział, że Syryjczyk najprawdopodobniej działał w pojedynkę. Podkreślił, że obecnie nie ma już żadnego zagrożenia.

Do zajścia w Reutlingen doszło zaledwie dwa dni po strzelaninie w Monachium, gdzie 18-letni szaleniec zastrzelił dziewięć osób, a następnie popełnił samobójstwo. (PAP)

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Kalafior
Ale zabita była podobno jego żoną.
2016-07-26 00:12:54
Jedzenie
Pytanie, kto normalny w dzisiejszych czasach jada kebaby?
2016-07-25 07:48:17
A. Merkel
tradycyjnie. Szaleniec, leczył się, nie miał nic wspólnego z islamem
2016-07-24 20:37:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy