piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Nagroda za informacje o ostrzelaniu konsulatu RP

Nagroda za informacje o ostrzelaniu konsulatu RP

Nagroda za informacje o ostrzelaniu konsulatu RP
Data publikacji: 2017-03-30 12:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 2450 229675

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) oferuje 25 tysięcy hrywien, czyli równowartość ok. 3,6 tys. złotych, za informacje w sprawie ostrzelania siedziby polskiego konsulatu w Łucku – poinformowało w czwartek (30 marca) biuro prasowe SBU.

"SBU proponuje gwarantowaną nagrodę w wysokości 25 tysięcy hrywien za wiarygodne informacje, które pomogą w wyjaśnieniu tego głośnego przestępstwa" – napisano w komunikacie.

SBU oczekuje na wiadomości dotyczące ataku na konsulat pod specjalnym numerem telefonu, który opublikowano na stronie internetowej Służby.

* * *

W środę, pół godziny po północy (godz. 23.30 we wtorek w Polsce) nieznany dotychczas sprawca ostrzelał siedzibę konsulatu w Łucku z granatnika przeciwpancernego RPG-26. Pocisk uderzył tuż nad częścią mieszkalną placówki, gdzie znajdował się jej pracownik. Na szczęście nic mu się nie stało. W związku z incydentem polskie MSZ podjęło decyzję o zamknięciu placówek konsularnych na Ukrainie do czasu, gdy strona ukraińska zapewni im efektywną ochronę. Atak potępili przedstawiciele najwyższych władz ukraińskich, w tym prezydent Petro Poroszenko, który zapowiedział, że Kijów wzmocni ochronę ambasad, konsulatów oraz miejsc pamięci narodowej w jego kraju.

(pap)

Fot. EPA/OLENA LIVITSKA

Komentarze

Ot... i tak wyglada "ochrona" Konsulatu RP,
A ta Brama wjazdowo-wyjazdowa, to chyba tez jeszcze z czasow II Wojny Swiatowej lub starsza...??
2017-03-31 00:01:38
Pytanie do Wladz Ukrainy...
A "odpowiednie podsluchy" tak telefonow jak i komputerow czy odpowiednich Agentow - na nic jeszcze nie wskazuja...? Jesli nie... to "cos" tu nie gra !!
2017-03-30 23:43:59
k....k12
Waltzmany, Hrojzmany i niejaki Rabinowicz, RABINOWICZ!!! Jakże ukraińskie nazwisko, szykujący się na prezydenta Ukrainy. W necie są filmiki z nim na tle ukraińskiej flagi, godła, a on sam zachowuje się jakby już urzędował. I one, biedne żuczki nie wiedzą czyja to robota z ostrzelaniem polskiej placówki w Łucku, mając wtyki we wszystkich służbach, partiach, organizacjach, mediach. I tak się paple pod publiczkę w przekaziorach żeby pomyje wylały się na te niedobitki Ukraińców słowiańskiego, rusińskiego pochodzenia, które uciekają już tylko z życiem po całym świecie, nie mając nic, domu, ojczyzny, pracy. Niemcy w swoich polskojęzycznych portalach publikują wpisy chore z nienawiści do Ukraińców, hejt stop milczy!!!! Ostatni hit to zarzut, że zamordowanie pięciomiesięcznego dziecka bodajże w Jaworznie i zranienie jego matki to robota tzw Ukrów. Nic to,że pisze w artykule,że mamusia sama udusiła swoje dziecko poduszką i czymś się poraniła. Kura zdechła, Ukry, staruszkę okradli na wnuczka, Ukry.I tak w kółko i dookoła Wojtek, ale to piszą przecież brygady z Olgino. Mówi o tym G. Braun,nie tylko on zresztą, że są siły szczujące na siebie Ukraińców i Polaków. Niech się te narody nawzajem wymordują, potrzebna jest przestrzeń życiowa dla starszych i mądrzejszych. Zanęca się Polaków Lwowem,żeby zrobili jeden fałszywy krok, kwestionuje polskość Śląska. Niemcy czekają z uchwaleniem konstytucji, aż wszystkie ich ziemie zostaną scalone. Mogli to zrobić po zjednoczeniu, jednak z jakiegoś powodu zwlekają, ale w Polsce nikomu to nie daje nic do myślenia, tutaj myślenie nie ma przyszłości. Brytole zamierzają relokować 1,5 mln Polaków z ich oszczędnościami do Australii, żeby zapier... na tamtejszych darmozjadów, bo polskojęzyczny rząd nie ma dla nich miejsca w ojczyznie i nikt w Pl nie płacze z tego powodu, znaczy mają nie płakać te głąby, które nie widzą,że naród się wykrwawia, a noworodki okalecza się szczepionkami, to wszystko jak nic przez Ukry
2017-03-30 22:11:47
Dla do dzicz
Spadaj ukrowski hajdamaku!
2017-03-30 14:53:53
do dzicz
Po morderstwie gen. Policji w Twoim Kraju - nikt tego nie widział i nie słyszał!
2017-03-30 13:36:32
dzicz
Niezły to musi być kraj, w którym ktoś idzie sobie z jakąś wyrzutnią rakiet i strzela do konsulatu, a nikt tego nie widzi i nie słyszy.
2017-03-30 12:43:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy