piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Merkel, Renzi i uchodżcy

Merkel, Renzi i uchodżcy

Merkel, Renzi i uchodżcy
Data publikacji: 2016-09-01 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1229 152113

Włosi i Niemcy chcą współdziałać w odsyłaniu osób którym nie udzielono azylu oraz w sprawiedliwym rozdzielaniu obciążeń powodowanych przez problem uchodźców - zadeklarowali w środę kanclerz Angela Merkel i premier Matteo Renzi.

Uczestniczyli oni we włosko-niemieckich konsultacjach międzyrządowych w znanym jako siedziba fabryki samochodów Ferrari mieście Maranello w północnych Włoszech.

- Sprostamy naszej humanitarnej odpowiedzialności, ale ci, którzy nie mają prawa pozostania, muszą wyjechać - powiedziała Merkel.

Jak oświadczył Renzi, oba państwa chcą, by uchodźców rozdzielano w Europie równo i sprawiedliwie. "Wiemy, że istnieją granice. Jest nie do pomyślenia, by w Europie każdy mógł być przyjęty" - zaznaczył.

Zdaniem szefowej niemieckiego rządu ważne jest, by także w państwach afrykańskich dbano o rozwój i stabilizację. Partnerstwa migracyjne z takimi państwami jak Niger i Mali mają pomóc w zapewnieniu perspektyw ich mieszkańcom. "Europa może i musi silniej zaangażować się w Afryce" - podkreślił Renzi.

Szefowa niemieckiego rządu zapewniła, że także w rok po wygłoszeniu swego słynnego odnoszącego się do kwestii uchodźców zdania "Poradzimy sobie z tym" uważa je za całkowicie słuszne. "Jestem głęboko przekonana, że to zdanie było właściwe" - powiedziała.

(PAP)

Fot. PAP/EPA

Komentarze

Europa dla Europejczykow,
PO-informowac analfabetow jak WIELKA jest ich Afryka... dla ewentualnej dalszej ich wedrowki i dla pewnosci PO-ustawiac Im nowe znaki drogowe oraz PO-rozdawac mapy i kompasy ! A Niemcy i Wlosi jak ich sobie PO-przyjmowali, to niech teraz sami sobie z Nimi radza i nie zawracaja innym Krajom w UE d... ! A moze jeszcze Niemcy i Wlosi w koncu zaproponuja... to w takim razie My Europejczycy - przeprowadzamy sie do Afryki ??
2016-09-02 00:29:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy