piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Rozmowy w Centrum Zdrowia Dziecka

Rozmowy w Centrum Zdrowia Dziecka

Rozmowy w Centrum Zdrowia Dziecka
Data publikacji: 2016-05-29 13:58
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-30 19:26
Wywietleń: 1475 135808

Dyrekcja warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka oraz strajkujące w szpitalu pielęgniarki, które domagają się podwyżek i poprawy warunków pracy, w niedzielę w południe rozpoczęli kolejną turę rozmów. Celem jest wypracowanie porozumienia i zakończenie trwającego od kilku dni protestu.

Rzeczniczka CZD Katarzyna Gardzińska przekazała, iż nie może mówić o szczegółach rozmów, przyznała jednak, że pojawiające się propozycje dotyczą zarówno kwestii finansowych, jak i zatrudnienia.

- Wszyscy mamy nadzieję, że dziś uda się nawiązać porozumienie - powiedziała. Cały czas pojawiają się nowe propozycje, staramy się odpowiedzieć na prośby związku zawodowego - dodała.

 Podała również, że w rozmowach nie uczestniczą przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, są za to przy nich niezależni mediatorzy. Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas pytany przez PAP o sytuację w CZD, powiedział, że w związku z prowadzonymi próbami dojścia do kompromisu w tej chwili nie będzie udzielał komentarza. - Oczywiście analizujemy, ale nie jesteśmy w to bezpośrednio zaangażowani – wskazał. Myślę, że jakakolwiek informacja w tej chwili może naruszyć proces dochodzenia do kompromisu – dodał.

Pielęgniarki odeszły od łóżek pacjentów we wtorek rano; domagają się podwyżek i poprawy warunków pracy. W czwartek nad ranem przerwano całonocne negocjacje przedstawicielek protestujących i dyrekcji szpitala. Strony ponownie podjęły się rozmów w sobotę. Po dwóch turach negocjacji ok. 22.30 poinformowały, że nie udało się osiągnąć porozumienia, ale zdecydowano się na dalsze rokowania w niedzielę.

- Rozmowy trwają nadal. W tej chwili zostały przerwane, ale wrócimy do nich jutro o godzinie 12. Pracujemy bardzo usilnie i wytrwale nad osiągnięciem porozumienia, a w tej chwili robimy przerwę i wznawiamy dyskusje jutro w południe – powiedziała dziennikarzom wicedyrektor CZD ds. klinicznych Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat.

Również przedstawicielki strajkujących pielęgniarek przekazały PAP, że podczas rozmów nie wypracowano kompromisu i powrót do negocjacji nastąpi w niedzielę w południe.

Wcześniej Ministerstwo Zdrowia podało, że szef resortu jest w stałym kontakcie z dyrekcją Centrum, która na bieżąco informuje o sytuacji w placówce. Według ministerstwa obecnie w CZD w niezakłóconym trybie funkcjonują jedynie oddziały anestezjologii i intensywnej terapii oraz oddział neonatologii, patologii i intensywnej terapii noworodka (63 pacjentów). Na pozostałych oddziałach, gdzie z powodu strajku ograniczona jest obsada pielęgniarska, przebywa jedynie 141 pacjentów.

W ministerstwie - jak przekazał resort - trwają prace trójstronnego zespołu branżowego Rady Dialogu Społecznego nad całościowym rozwiązaniem problemu wynagrodzeń wszystkich pracowników służby zdrowia. W pracach tych uczestniczy również Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. (PAP)

fot. Cezary PIWOWARSKI/licencja Creative Commons

Komentarze

vin
Czemu nilt nie pyta o kasę na kk !! a reszta jest problemem
2016-05-30 19:24:10
Dlugo-PiS,
Widac... ze PO-stkomunistyczna Solidarnosc zalozona w latach PO-zniejszych...( po Sierpniu `80 ) "gmatwa i miesza" prowokujac Pielegniarki do Strajku czy osobistego wypowiedzenia warunkow pracy ! Pielegniarki, opamietajcie sie i nie rzucajcie sie na te... PO-stkomunistyczne 100 zlotych, tylko patrzcie przyszlosciowo na ten 1000 zlotych - co lezy juz nie daleko Was ! Dbajcie szczegolnie o Ludzi starszych... ktorzy Wam te Wolnosc i Swobode w Kraju ciezko i krwawo... przez ostatnie 68 lat Wywalczyli !!
2016-05-30 12:17:26
Fiaskiem po oczach
Jeżeli tzw. 'średni personel medyczny' zarabia bardzo mało to dlaczego szpital CZD jest zadłużony na ponad 100.000.000.- zł ? Przecież z tytułu 'niedoszacowanych' wynagrodzeń powinny być znaczące oszczędności w kosztach prowadzenia CZD ? Najwyraźniej pieniądze "wsiąkają" w inny piasek..
2016-05-29 19:23:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy