niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > Świat > Kurs językowy dla muzułmanek

Kurs językowy dla muzułmanek

Kurs językowy dla muzułmanek
Data publikacji: 2016-01-20 16:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 2185 105945

Władze Wielkiej Brytanii przeznaczą 20 mln funtów na kursy językowe dla muzułmańskich imigrantek mając nadzieję, że ich integracja ze społeczeństwem przyczyni się do walki z radykalizacją - poinformował premier David Cameron w dzienniku "Times".

Jak oświadczył szef rządu, kursy pomogą dziesiątkom tysięcy kobiet, którym grozi społeczna izolacja i dyskryminacja. Podkreślił, że umiejętności językowe będą brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosków o pobyt, a kobiety, które przyjechały do W. Brytanii na wizie małżeńskiej, będą mogły być deportowane, jeśli nie nauczą się angielskiego do czasu wygaśnięcia ważności wizy. Wyraził przekonanie, że ludzie, chcący osiedlić się na stałe w Wielkiej Brytanii, mają obowiązek nauczyć się języka.

Cameron zaznaczył też, że czas skończyć z "pasywną tolerancją" praktyk dyskryminacyjnych.

- Musimy zmierzyć się z mniejszością mężczyzn (muzułmanów), którzy utrwalają te regresywne zachowania i stosują taką szkodliwą kontrolę swych żon, sióstr i córek - stwierdził szef rządu. Jak dodał: "To Wielka Brytania. W tym kraju kobiety i dziewczęta mogą swobodnie decydować, w jaki sposób żyją". (pap) 

Komentarze

Polskim kobietom pod rozwage...
W Szwecji chca organizowac Kury dla mlodych "i napalonych" Muzulmanow... by wiedzieli jak maja sie zachowywac wobec mlodych kobiet w miejscach publicznych ! A "cichy i spokojny" Szwed bedzie za te Kursy jeszcze dodatkowo placil ze swoich podatkow ! Na szczecie Partia o nazwie Sverige Demokraterna(SD) ktora ostro sprzeciwia sie masowej IS-lamizacji Szwecji, ma wg. najnowszych badan juz okolo 28 % poparcia Spoleczenstwa (wg. Gazety Metro) i liczba ta caly czas rosnie... !!
2016-01-23 22:58:22
Lot
Tańsze byłyby bilety lotnicze.
2016-01-21 09:40:40
Dziękuję za PiS, Kukiza 15 i Narodowców
Dobrze, że ta zaraza Polski nie dotyczy. A wystarczyła by jeszcze jedna kadencja PO i to my byśmy się arabskiego uczyli.
2016-01-20 17:38:44

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie