Sobota, 13 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Kurs językowy dla muzułmanek

Data publikacji: 20 stycznia 2016 r. 16:06
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:46
Kurs językowy dla muzułmanek
Fot. PaS  

Władze Wielkiej Brytanii przeznaczą 20 mln funtów na kursy językowe dla muzułmańskich imigrantek mając nadzieję, że ich integracja ze społeczeństwem przyczyni się do walki z radykalizacją - poinformował premier David Cameron w dzienniku "Times".

Jak oświadczył szef rządu, kursy pomogą dziesiątkom tysięcy kobiet, którym grozi społeczna izolacja i dyskryminacja. Podkreślił, że umiejętności językowe będą brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosków o pobyt, a kobiety, które przyjechały do W. Brytanii na wizie małżeńskiej, będą mogły być deportowane, jeśli nie nauczą się angielskiego do czasu wygaśnięcia ważności wizy. Wyraził przekonanie, że ludzie, chcący osiedlić się na stałe w Wielkiej Brytanii, mają obowiązek nauczyć się języka.

Cameron zaznaczył też, że czas skończyć z "pasywną tolerancją" praktyk dyskryminacyjnych.

- Musimy zmierzyć się z mniejszością mężczyzn (muzułmanów), którzy utrwalają te regresywne zachowania i stosują taką szkodliwą kontrolę swych żon, sióstr i córek - stwierdził szef rządu. Jak dodał: "To Wielka Brytania. W tym kraju kobiety i dziewczęta mogą swobodnie decydować, w jaki sposób żyją". (pap) 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Polskim kobietom pod rozwage...
2016-01-23 22:58:22
W Szwecji chca organizowac Kury dla mlodych "i napalonych" Muzulmanow... by wiedzieli jak maja sie zachowywac wobec mlodych kobiet w miejscach publicznych ! A "cichy i spokojny" Szwed bedzie za te Kursy jeszcze dodatkowo placil ze swoich podatkow ! Na szczecie Partia o nazwie Sverige Demokraterna(SD) ktora ostro sprzeciwia sie masowej IS-lamizacji Szwecji, ma wg. najnowszych badan juz okolo 28 % poparcia Spoleczenstwa (wg. Gazety Metro) i liczba ta caly czas rosnie... !!
Lot
2016-01-21 09:40:40
Tańsze byłyby bilety lotnicze.
Dziękuję za PiS, Kukiza 15 i Narodowców
2016-01-20 17:38:44
Dobrze, że ta zaraza Polski nie dotyczy. A wystarczyła by jeszcze jedna kadencja PO i to my byśmy się arabskiego uczyli.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA