czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Niemcy przyjmują coraz mniej imigrantów

Niemcy przyjmują coraz mniej imigrantów

Niemcy przyjmują coraz mniej imigrantów
Data publikacji: 2016-01-13 14:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1724 97265

Niemcy odmawiają wjazdu coraz większej liczbie migrantów. Od początku roku codziennie odsyłanych jest do Austrii kilkaset osób - poinformowała austriacka policja. Ponad 1,6 tys. osób zawrócono też w styczniu na granicy Austrii i Słowenii.

Austria jest ostatnim przed Niemcami krajem na tzw. bałkańskim szlaku migracyjnym, którym setki tysięcy migrantów przedostały się już do Europy z krajów Bliskiego Wschodu czy Afganistanu.

Wiele osób odsyłanych z granicy niemiecko-austriackiej nie ma ważnych dokumentów lub odmawia ubiegania się o azyl w Niemczech, ponieważ chce się o to starać w innym kraju, np. w Szwecji - przekazała rzeczniczka policji w kraju związkowym Górna Austria.

- Od Nowego Roku (odsyłanych) było ok. 200 (migrantów) dziennie, z tendencją zwyżkową. Wygląda na to, że niemieckie władze postanowiły działać z większą stanowczością - powiedziała rzeczniczka.

Austriackiej policji "trudno jest wyjaśnić, jeśli migrant zapyta, dlaczego nie może jechać dalej, skoro jeszcze tydzień temu jego znajomy nie miał z tym problemu - dodała.

- Nie potrafimy wyjaśnić, dlaczego (niemiecka policja) tak postępuje - podała. Rzeczniczka podkreśliła, że większość odsyłanych osób to nie Syryjczycy, którzy mają dużą szansę na azyl w Niemczech, lecz migranci z krajów takich jak Afganistan, Irak, Iran czy Maroko. Jeśli zawróceni z granicy migranci nie chcą starać się o azyl w Austrii, muszą zapłacić grzywnę za nielegalne przekroczenie granicy, ale po uiszczeniu kary mogą ponownie próbować przedostać się do Niemiec. (pap)

 

Fot. EPA/CHRISTIAN BRUNA

Komentarze

Jednooki,
A na Afganistan, Irak, Iran i Maroko, to tym bardziej trzeba miec otwarte oko... ! ! ! !
2016-01-13 18:28:56
"Bajeranci" na wielka skale...,
Bajeruja ile sie da i jak moga...najpierw Austriakow, pozniej Niemcow, dalej Dunczykow - by w koncu wyladowac w "naiwnej Szwecji" ? PO IS-lamsku i wg. Ramadanu to wedruje sie w kolko czyli 360 stopni i to kilkanascie razy ! A moze warto "PO-odwracac" znaki drogowe tzn. do poludnia tak... a po poludniu odwrotnie...??
2016-01-13 18:25:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy