Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Niemcy przyjmują coraz mniej imigrantów

Data publikacji: 2016-01-13 14:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Niemcy przyjmują coraz mniej imigrantów
Migranci odsyłani są do Austrii Fot. EPA/CHRISTIAN BRUNA  

Niemcy odmawiają wjazdu coraz większej liczbie migrantów. Od początku roku codziennie odsyłanych jest do Austrii kilkaset osób - poinformowała austriacka policja. Ponad 1,6 tys. osób zawrócono też w styczniu na granicy Austrii i Słowenii.

Austria jest ostatnim przed Niemcami krajem na tzw. bałkańskim szlaku migracyjnym, którym setki tysięcy migrantów przedostały się już do Europy z krajów Bliskiego Wschodu czy Afganistanu.

Wiele osób odsyłanych z granicy niemiecko-austriackiej nie ma ważnych dokumentów lub odmawia ubiegania się o azyl w Niemczech, ponieważ chce się o to starać w innym kraju, np. w Szwecji - przekazała rzeczniczka policji w kraju związkowym Górna Austria.

- Od Nowego Roku (odsyłanych) było ok. 200 (migrantów) dziennie, z tendencją zwyżkową. Wygląda na to, że niemieckie władze postanowiły działać z większą stanowczością - powiedziała rzeczniczka.

Austriackiej policji "trudno jest wyjaśnić, jeśli migrant zapyta, dlaczego nie może jechać dalej, skoro jeszcze tydzień temu jego znajomy nie miał z tym problemu - dodała.

- Nie potrafimy wyjaśnić, dlaczego (niemiecka policja) tak postępuje - podała. Rzeczniczka podkreśliła, że większość odsyłanych osób to nie Syryjczycy, którzy mają dużą szansę na azyl w Niemczech, lecz migranci z krajów takich jak Afganistan, Irak, Iran czy Maroko. Jeśli zawróceni z granicy migranci nie chcą starać się o azyl w Austrii, muszą zapłacić grzywnę za nielegalne przekroczenie granicy, ale po uiszczeniu kary mogą ponownie próbować przedostać się do Niemiec. (pap)

 

Fot. EPA/CHRISTIAN BRUNA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jednooki,
2016-01-13 18:28:56
A na Afganistan, Irak, Iran i Maroko, to tym bardziej trzeba miec otwarte oko... ! ! ! !
"Bajeranci" na wielka skale...,
2016-01-13 18:25:28
Bajeruja ile sie da i jak moga...najpierw Austriakow, pozniej Niemcow, dalej Dunczykow - by w koncu wyladowac w "naiwnej Szwecji" ? PO IS-lamsku i wg. Ramadanu to wedruje sie w kolko czyli 360 stopni i to kilkanascie razy ! A moze warto "PO-odwracac" znaki drogowe tzn. do poludnia tak... a po poludniu odwrotnie...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA