wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Świat > Kurs moralności seksualnej

Kurs moralności seksualnej

Kurs moralności seksualnej
Data publikacji: 2016-01-16 21:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 3327 101096

Opozycja w duńskim parlamencie domaga się, by dla osób starających się w Danii o azyl organizowano "kursy moralności seksualnej", dzięki którym przybysze mają nauczyć się traktowania kobiet w tym kraju - informuje agencja Ritzau.

- Skoro (osoba ubiegająca się o prawo do azylu) i tak siedzi w ośrodku, to miałoby sens, żeby otrzymała w tym czasie wprowadzenie do naszej moralności seksualnej - powiedziała rzeczniczka opozycyjnych socjaldemokratów Trine Bramsen.

Jak wyjaśniła, chodzi o "całkiem podstawowe zasady, które my znamy, bo się tu urodziliśmy, i które należy poznać i przyjąć, jeśli się tu przyjeżdża". Zauważyła też, że dzięki kursom władze mogłyby zwrócić większą uwagę na tych, którzy sprzeciwiają się wpajanym im zasadom. Propozycję popierają prawicowi populiści, konserwatyści i liberałowie.

O kwestii migrantów przybywających z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej do krajów europejskich i starających się tam o azyl w kontekście traktowania kobiet zrobiło się głośno po wydarzeniach w Kolonii na zachodzie Niemiec, gdzie w noc sylwestrową doszło do licznych napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Zdaniem policji oraz świadków wydarzeń sprawcami byli głównie młodzi mężczyźni pochodzący z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Dotychczas zawiadomienia o przestępstwie złożyło ponad 500 ofiar. (pap)

Fot. EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

Komentarze

Pe do fi le,
IS-lamisci zaczynja bardzo wczesniej ze sex-em, gdy biora sobie juz za zony... np. 9 letnie dziewczynki, czyli jeszcze dzieci ??
2016-01-18 21:57:40
Lewactwo
Powinno się chyba organizować kursy, ale uczące zachowań i obyczajów panujących w danym kraju, a nie seksualności. Chodzi przede wszystkim o zachowania międzyludzkie, ubiór itp.
2016-01-18 07:15:36
DK,
Co glupiemu PO rozumie jak go nie ma...??
2016-01-17 20:03:12

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie