Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Kierowca porwał autobus z dziećmi i go podpalił [GALERIA]

Data publikacji: 20 marca 2019 r. 17:59
Ostatnia aktualizacja: 27 marca 2019 r. 16:30
Kierowca porwał autobus z dziećmi i go podpalił
Fot. EPA/Daniel Dal Zennaro  

14 osób, w tym 12 dzieci, trafiło w środę do szpitala koło Mediolanu po tym, gdy pochodzący z Senegalu kierowca autokaru wiozącego uczniów na wycieczkę uprowadził go i podpalił, wznosząc okrzyk, by "powstrzymać śmierć ludzi na Morzu Śródziemnym" - podały włoskie media.

Nikt z poszkodowanych nie jest ranny. Do szpitala trafili z objawami zatrucia dymem.

Sprawcą zdarzenia w miejscowości San Donato Milanese był prowadzący autobus 47-letni Senegalczyk z włoskim obywatelstwem. Kierowca autokaru, w którym było ponad 50 uczniów gimnazjum z okolic miasta Crema, zmienił nagle trasę, zatrzymał pojazd i z nożem w ręku powiedział uczniom, że nikt nie może wysiąść. Wtedy jeden z chłopców zadzwonił do rodziców i opowiedział o tym, co się stało. Ci zaś wezwali karabinierów, którzy ruszyli w pościg.

Kierowca, uciekając, zjechał na pobocze i tam rozlał benzynę w autobusie, a następnie ją podpalił, krzycząc, że chce się zabić. Wykrzyczał też słowa: "Trzeba powstrzymać śmierć ludzi na Morzu Śródziemnym". Karabinierzy wyprowadzili dzieci z pojazdu i aresztowali sprawcę. Ustalono, że był on już wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu i przemoc seksualną.

Podkreśla się, ze dzięki błyskawicznej ewakuacji dzieci nie doszło do tragedii. Szef MSW Włoch Matteo Salvini, komentując ten incydent, zapytał: "Dlaczego osoba z takimi zarzutami kierowała autokarem ze szkolną wycieczką?".

Kierowca usłyszał zarzut porwania, zamiaru dokonania masowej zbrodni z terroryzmem jako okolicznością obciążającą.

(pap)

Fot. EPA/Daniel Dal Zennaro

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Widziały gały, co brały.
2019-03-21 13:09:28
Sami tego chcieli, przyjmując imigrantów.
Jak dluuugo jeszcze ...?
2019-03-20 23:27:44
Kolejny "Multi-Kulti" w kolejnej Akcji...!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA