Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Kara finansowa za napis „Auschwitzland” na koszulce

Data publikacji: 2019-02-28 23:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Kara finansowa za napis „Auschwitzland” na koszulce
Napis „Auschwitzland” zrobiony na wzór napisu „Disneyland”. Fot. kadr z filmu  

Karę w wysokości 9 tys. euro wymierzył sąd w Bolonii działaczce ruchu neofaszystowskiego za założenie koszulki z napisem „Auschwitzland” podczas obchodów upamiętniających marsz na Rzym w rodzinnej miejscowości Benito Mussoliniego, Predappio w październiku.

O karze wymierzonej Selene Ticchi D'Urso poinformowało włoskie stowarzyszenie partyzantów i ich rodzin, Anpi. W postępowaniu tym organizacja miała status strony poszkodowanej. To ona otrzyma te sumę.

Wyjaśniono jednocześnie, że D'Urso wymierzono karę 4 miesięcy pozbawienia wolności, zamienioną następnie na grzywnę w wysokości 9 tys. euro. D’Urso wkrótce po nagłośnieniu sprawy i publikacji zdjęć, które wywołały we Włoszech oburzenie, została zawieszona przez nawiązującą do ideologii włoskiego faszyzmu partię Forza Nuova, do której należała. Napis na jej koszulce zrobiony został na wzór napisu „Disneyland”.  

Wypowiedź Selene Ticchi D'Urso dla La Repubblica

Zawiadomienie do polskiej prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez Włoszkę złożyło w Krakowie także Muzeum Auschwitz-Birkenau. Dotyczy podejrzenia znieważenia instytucji oraz propagowania ideologii nazistowskich przy wykorzystaniu wizerunku muzeum.

(pap)

Fot. kadr z filmu

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

;/
2019-03-04 10:55:51
ciekawe ze w publicznych mediach w pl o tym ani słowa ani tutaj ruskie trolle i ich pozyteczni znajomi narodowi socjalisci nic nie komentuja ?! jak to mozliwe !!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA