środa, 23 września 2020.
Strona główna > Świat > Kara finansowa za napis „Auschwitzland” na koszulce

Kara finansowa za napis „Auschwitzland” na koszulce

Kara finansowa za napis „Auschwitzland” na koszulce
Data publikacji: 2019-02-28 23:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Wywietleń: 1491 378227

Karę w wysokości 9 tys. euro wymierzył sąd w Bolonii działaczce ruchu neofaszystowskiego za założenie koszulki z napisem „Auschwitzland” podczas obchodów upamiętniających marsz na Rzym w rodzinnej miejscowości Benito Mussoliniego, Predappio w październiku.

O karze wymierzonej Selene Ticchi D'Urso poinformowało włoskie stowarzyszenie partyzantów i ich rodzin, Anpi. W postępowaniu tym organizacja miała status strony poszkodowanej. To ona otrzyma te sumę.

Wyjaśniono jednocześnie, że D'Urso wymierzono karę 4 miesięcy pozbawienia wolności, zamienioną następnie na grzywnę w wysokości 9 tys. euro. D’Urso wkrótce po nagłośnieniu sprawy i publikacji zdjęć, które wywołały we Włoszech oburzenie, została zawieszona przez nawiązującą do ideologii włoskiego faszyzmu partię Forza Nuova, do której należała. Napis na jej koszulce zrobiony został na wzór napisu „Disneyland”.  

Wypowiedź Selene Ticchi D'Urso dla La Repubblica

Zawiadomienie do polskiej prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez Włoszkę złożyło w Krakowie także Muzeum Auschwitz-Birkenau. Dotyczy podejrzenia znieważenia instytucji oraz propagowania ideologii nazistowskich przy wykorzystaniu wizerunku muzeum.

(pap)

Fot. kadr z filmu

Komentarze

;/
ciekawe ze w publicznych mediach w pl o tym ani słowa ani tutaj ruskie trolle i ich pozyteczni znajomi narodowi socjalisci nic nie komentuja ?! jak to mozliwe !!!!
2019-03-04 10:55:51

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie