środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Świat > Już 30 zakażeń koronawirusem w objętym kwarantanną hotelu. Są tam Polacy

Już 30 zakażeń koronawirusem w objętym kwarantanną hotelu. Są tam Polacy

Już 30 zakażeń koronawirusem w objętym kwarantanną hotelu. Są tam Polacy
Data publikacji: 2020-03-20 14:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-21 18:29
Wywietleń: 976 448316

W objętym kwarantanną hotelu na Cyprze Północnym, w którym przebywa m.in. 51 Polaków, stwierdzono 12 nowych zakażeń koronawirusem; łącznie wykryto tam już 30 infekcji - poinformowały tamtejsze władze. Wszyscy zakażeni to turyści z Niemiec.

Na całym Cyprze Północnym odnotowano 33 zakażeń.

Personel hotelu się boi

Turecko-cypryjskie media społecznościowe obiegło w nocy z czwartku na piątek wideo pokazujące turystów objętych kwarantanną w hotelu Salamis Bay Conti niedaleko Famagusty, którzy stoją na korytarzu hotelowym w bezładnej kolejce po jedzenie, papier toaletowy i ręczniki.

"Czy tak powinna wyglądać kwarantanna? Za kilka dni w tym hotelu zamiast 30 zakażonych będziemy mieli 300" – brzmiał jeden z komentarzy pod filmem.

Jedna z polskich turystek przebywających w hotelu powiedziała PAP, że dyskusja na temat zostawiania posiłków na korytarzu zamiast dostarczania ich do pokoi toczy się od początku kwarantanny.

- Personel już kilka razy odmawiał przynoszenia nam posiłków pod drzwi, bo brakowało maseczek, rękawiczek i tym podobnych środków ochronny osobistej, a ci ludzie też się boją (zakażenia). My z kolei martwimy się o własne bezpieczeństwo. Ostatnio znowu rozdano personelowi środki ochronne, ale i tak nie ma standardowego podejścia do sprawy. Śniadania zostawiają nam na korytarzu, a obiady i kolacje przynoszą do drzwi – powiedziała Polka.

Dodała, że razem z partnerem starają się nie wychodzić na korytarz, jeśli jest tam więcej ludzi. - - Dbamy też o to, aby nie dotykać wieczka pudełek z jedzeniem, na którym może być przenoszony wirus.

W niedzielę koniec kwarantanny 

W hotelu, w którym znajduje się 517 pokoi, przebywa kilkaset osób. Objętych kwarantanną jest 724 cudzoziemców oraz 75 osób z personelu hotelowego. Oprócz Polaków znajdują się tam turyści z Niemiec, Anglii, Szwecji, Francji i Iranu.

Pierwszy przypadek koronawirusa na Cyprze Północnym potwierdzono u 65-letniej niemieckiej turystki, która przyjechała na wyspę 8 marca. Zaraz po tym zabrano ją do szpitala z charakterystycznymi dla koronawirusa objawami. Niemka była częścią 141-osobowej grupy turystów, którzy zatrzymali się w trzech hotelach, w tym Salamis Bay Conti. Wszystkie trzy obiekty są teraz objęte kwarantanną, która rozpoczęła się 10 marca i powinna się skończyć 22 marca o godzinie 15 (14 w Polsce).

(PAP)

Fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze

Max
Jak jechali to juz byla epidemia Co to za ludzie? Kto normalny jedzie na wczasy w takim czasie?
2020-03-21 17:39:45
so what??
Byli mądrzy żeby jechać na wczasy w środku epudemii?? To niech tam siedzą nie nie zwracają głowy. My tu na miejscu mamy poważniejsze problemy niż dyskomfort paru baranów.
2020-03-20 16:52:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie