środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Kultura > Solidarnie z Włochami. Filharmonia zaświeciła dla Italii

Solidarnie z Włochami. Filharmonia zaświeciła dla Italii [GALERIA]

Solidarnie z Włochami. Filharmonia zaświeciła dla Italii
Data publikacji: 2020-03-20 20:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 07:57
Wywietleń: 1898 448405

Szczecińska filharmonia w piątek (20 marca) rozbłysnęła na zielono-biało-czerwono, czyli barwami włoskiej flagi. To symboliczny gest solidarności ze społeczeństwem Italii, szczególnie mocno dotkniętej skutkami zarażeń koronawirusem.

Filharmonia dotąd wielokrotnie już włączała się w ogólnopolskie i ogólnoświatowe akcje, podświetlając budynek w ich wiodących kolorach. 

Jesteśmy myślami ze wszystkimi, których dotknęły skutki epidemii - mówi Katarzyna Plater-Zybert, rzeczniczka prasowa filharmonii. 

MON

Fot. Anna Gniazdowska

Solidarnie z Włochami. Filharmonia zaświeciła dla Italii Solidarnie z Włochami. Filharmonia zaświeciła dla Italii Solidarnie z Włochami. Filharmonia zaświeciła dla Italii Solidarnie z Włochami. Filharmonia zaświeciła dla Italii

Komentarze

q
Kibole legii warszawa pewnie myślą, że to na ich cześć te trzy kolory :)
2020-03-25 02:50:39
Norman Foster
Niestety gniot pomalowany na biało, to tylko biały gniot i żadne nagrody z Towarzystwa Adoracji nie pomogą. Brak pomysłu, smaku, gustu i kolejny bubel w rodzaju Frygi albo trupiarni Przełomy.
2020-03-23 20:36:58
Robert
Towarzyszu Leninie ja widzę, widzi moja rodzina, widzą znajomi, widzą turyści . I ci wszyscy którzy widzieli coś w świecie poza siermiężną polską urbanistyką chwalą sobie budynek filharmonii. Profesjonaliści od architektury są wręcz nim zachwyceni, posługując się naszym budynkiem jako przykładem znakomitej architektury i nagradzając go istotnymi wyróżnieniami. Ale dla żałosnych malkontentów pozostanie on blaszakiem, bo w taki sposób postrzegają świat, nie mając żadnych sensownych odniesień.
2020-03-23 14:42:56
Włodzimierz Ł.
Ty odpowiadająca @-małpo, jesteś żałosny. Blaszak jaki jest, każdy widzi, poza tym nie pasuje do otoczenia chyba, że do miejskiej trupiarni przełomy.
2020-03-23 11:16:35
@obojętnie...
A ignorant ignorantem. Na szczęście takich jak ty nikt nie pyta o zdanie, a nagrody i sława naszej filharmonii przeczy twojej indolencji.
2020-03-23 09:32:53
Obojętnie od kolorów blaszak zawsze będzie blaszakiem.
.
2020-03-22 20:48:57
@Licznik bije
W dzisiejszych czasach to żaden argument. Instalacja LED w takim obiekcie jak filharmonia to zużycie energii elektrycznej na poziomie kilku starych żarówek. Tak naprawdę nieodczuwalny dla finansów filharmonii. Na dodatek iluminacja w kolory włoskiej flagi nie zwiększa zużycia niż normalna codzienna. Byłoby grzechem nie podświetlać takiej klasy budynku, Te parę groszy więcej jest tego warte, aby filharmonia była biało zielono czerwona.
2020-03-22 16:26:22
Licznik bije
a za prąd trzeba płacić z kasy miasta czyli naszej...
2020-03-22 14:21:26
Heniek
Zapytam odwrotnie frustratów. Czy ubyło im coś z tej przyczyny, że budynek który stał się jednym z symboli naszego miasta i z pewnością jedynym w powojennych dziejach Szczecina, który jest rozpoznawalny w Europie, przybrał barwy flagi Włoch? Zapewne nie, więc marudzenie i biadolenie nie wnosi nic. A pomysł dobry i warty naśladowania. Popieram !
2020-03-22 11:13:20
Max
Długo myślałeś nad taką odpowiedzią? Na szczęście ludzie mądrzy i otwarci sami się organizują w takie inicjatywy jak w Cieszynie. I chwała im za to!
2020-03-21 21:55:12
@ Max
- a ty wywieś transparent, że tęsknisz za rozumem. Z pewnością odpowiedzą ci.
2020-03-21 20:13:11
Max
Brawo Filharmonia! Brawo Szczecin! Ps. Na Śląsku cieszyńskim Czesi i Polacy wywiesili transparenty, że tęsknią za sobą. I to jest bardzo fajne w tych trudnych czasach.
2020-03-21 16:17:02
@guciiu
Lepsze to niż disco polo. A Italia to piękny kraj!
2020-03-21 13:02:47
guciu
Italio Disco rządzi wszystkiego dobrego.
2020-03-21 09:43:07
Viola
Kolejny, beznadziejny pomysł.
2020-03-21 09:35:13
Robert
@Robert A w jaki inny sposób możemy pomóc Italii jak nie tylko wsparcie i wyrazem solidarności? Sami jesteśmy o wiele biedniejszym krajem, z zupełnie nieprzygotowaną, wiecznie niedoinwestowaną ochroną zdrowia. Brakuje u nas maseczek, podstawowych środków dezynfekcji, a kombinezony mają szyć więźniowie! To symboliczne wsparcie, nas nic nie kosztujące, a pokazujące Szczecin jako miasto europejskie i otwarte. Bardzo fajna inicjatywa. Nie pomoże ona umierającym, ale też nie niesie żadnego negatywnego przekazu, pokazując przejaw zwykłej ludzkiej solidarności Europejczyków. Brawo nasza piękna Filharmonia!
2020-03-21 09:12:00
@Robert
"efekt rozsławia nasze miasto i przynosi otuchę mieszkańcom Italii 2020-03-20 22:33:12" ty wierzysz w to co napisałeś? nie ośmieszaj się Powiedz o tym komuś, kogo najbliższy umarł w wyniku powikłań. Zes....a się ze szczęścia
2020-03-21 06:08:12
Robert
Fajna inicjatywa. Nic nie kosztuje, a efekt rozsławia nasze miasto i przynosi otuchę mieszkańcom Italii
2020-03-20 22:33:12
aj waj
Puknijcie się w te zakute łby z tymi swoimi akcjami! Banda kretynów!
2020-03-20 22:32:58
CDN
Wezwijcie Tuska zamowcie palety kolorowych kredek i bazgrajcie na jezdni ,ze jesteście przeciwko koronowirusowi.
2020-03-20 20:33:50
beee
Włosi muszą być wam wdzięczni. Tyle dla nich zrobiliście. Szacun :)))))
2020-03-20 20:16:17
Kibic
To jest kabaret,a nie solidarność z Włochami.Jedyne co im może pomóc to respiratory i kwarantanna w domach,a nie podświetlenie fiharmoni.Pomyslodawca tej głupoty natychmiast do dyscyplinarnego zwolnienia z pracy.
2020-03-20 20:09:33