niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Świat > IS planuje spektakularne ataki w Wielkiej Brytanii

IS planuje spektakularne ataki w Wielkiej Brytanii

IS planuje spektakularne ataki w Wielkiej Brytanii
Data publikacji: 2016-03-08 16:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 769 122832

Państwo Islamskie (IS) chce przeprowadzić „olbrzymie i spektakularne” ataki w Wielkiej Brytanii „wymierzone w zachodni styl życia” – poinformował wysoki rangą przedstawiciel policji londyńskiej Mark Rowley.

Odpowiedzialny za operacje specjalne prowadzone przez Policję Metropolitalną funkcjonariusz powiedział, że wzrasta zagrożenie ze strony ugrupowania terrorystycznego, które kontroluje znaczną część terytorium Iraku i Syrii. Jego zdaniem  IS zamierza przeprowadzać zamachy, takie jak w listopadzie 2015 roku w Paryżu, w których zginęło 130 osób.

– To co w ostatnich miesiącach obserwujemy, to narastanie zagrożenia, nowe plany zamachów na zachodni styl życia wymierzone przeciwko szerokiemu wachlarzowi celów od policji i wojska i takich, które uosabiają państwo, po znacznie szerszy ich wachlarz – powiedział dziennikarzom Rowley. Według niego mamy obecnie do czynienia z ugrupowaniem terrorystycznym, które „myśli o zakrojonych na dużą skalę, ambitnych i spektakularnych atakach, niekoniecznie takich z jakimi mieliśmy do czynienia dotychczas”.

Kierownictwo brytyjskich sił bezpieczeństwa ostrzegało już przed wielkim zagrożeniem ze strony radykalizujących się młodych mieszkańców W. Brytanii, zwłaszcza 800 obywateli brytyjskich, którzy od chwili wybuchu wojny domowej w Iraku i Syrii przyłączyli się do ugrupowań terrorystycznych walczących w tych krajach. Rowley dodał, że ostatnie aresztowania pokazały, iż IS zmieniło metodę przerzucania wyszkolonych i uzbrojonych bojowników do północnej Europy. – Ugrupowania terrorystyczne zawsze dążą do przeprowadzania coraz większych i bardziej widowiskowych ataków ponieważ wywołują one większy wstrząs – dodał przedstawiciel londyńskiej policji. (pap)

 

Na zdjęciu: Patrol konny na ulicach Londynu

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Z IS-lamska "ciemnota" na sile...!
Im wiecej IS-lamistow PO-przyjmuja Kraje Zachodniej Europy... tym wieksze ryzyko terrorystycznych atakow ! Tak obecnie "steruja" Przywodcy UE w Brukseli z Panem Donaldem wlacznie !!
2016-03-09 12:32:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie