środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Europosłowie PiS opuścili debatę

Europosłowie PiS opuścili debatę

Europosłowie PiS opuścili debatę
Data publikacji: 2017-11-15 12:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1275 301153

Europosłowie PiS, którzy w środę (15 listopada) opuścili debatę ws. Polski w sali plenarnej PE, podkreślali na konferencji, że projekt rezolucji dotyczącej praworządności w Polsce jest pełen kłamstw. Skrytykowali też europosła PO Janusza Lewandowskiego za wypowiedź podczas debaty.

Europoseł Tomasz Poręba (PiS) oświadczył na konferencji prasowej w Strasburgu, że projekt rezolucji PE w sprawie Polski jest pełen kłamstw, półprawd i manipulacji. Podkreślił, że została złożona do niego poprawka PO mówiąca, iż "w Warszawie odbył się marsz faszystów".

Skandaliczne kłamstwo

– To jest obraźliwe, to jest skandaliczne wobec tysięcy Polaków, którzy wyszli na ulice, żeby demonstrować przywiązanie do własnej ojczyzny. To jest skandal i to jest kłamstwo. To jest poprawka Platformy Obywatelskiej – powiedział Poręba na konferencji zorganizowanej już po tym, jak eurodeputowani PiS opuścili salę plenarną. Jak dodał, projekt rezolucji zawiera fragment mówiący, że liderzy partii opozycyjnych w Polsce są objęci nadzorem policyjnym.

– To też kłamstwo i obrzydliwa manipulacja – zaznaczył. Jak podkreślił, kolejny zapis rezolucji mówi, że w Polsce są łamane prawa kobiet i jego zdaniem to też jest manipulacja. Są ponadto zapisy, że „władza sądownicza jest w Polsce zagrożona, w sytuacji gdy wszyscy wiemy, że cała procedura legislacyjna dopiero się rozpoczyna” – powiedział.

– To jest kompletnie nieprawdziwe – powiedział.

Uderzenie w polski rząd

– Zarówno PO, jak i (jej) kolegom z EPL (Europejskiej Partii Ludowej) i innych grup absolutnie nie chodzi o troskę o Polskę, nie chodzi o stan polskiej demokracji, nie chodzi o to, czy w Polsce ma być czy nie ma być praworządności, tylko chodzi o to, żeby wspierać opozycję, żeby dać kroplówkę opozycji, żeby wspierać PO. Jesteśmy świadkami skandalicznego ingerowania w polskie sprawy, jesteśmy świadkami ze strony PE, ale również KE, absolutnie jasnej, widocznej próby zdestabilizowania sytuacji w Polsce, uderzenia w polski rząd, który ma zupełnie inną wizję rozwoju UE niż tak zwane brukselskie elity – powiedział.

Europoseł Ryszard Legutko (PiS) powiedział na konferencji w Strasburgu, że poświęcona Polsce debata w PE to kolejny "orwellowski seans nienawiści".

– Zupełnie skandaliczne było wystąpienie kolegi Lewandowskiego. Tak jak powiedziałem, już chyba niżej upaść nie można. Zaczął od tego nieszczęsnego aktu samospalenia (Piotra Szczęsnego pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie 19 października – PAP). Mogliśmy przypomnieć naszym kolegom z innych krajów, ale nie było czasu, że za czasów, gdy premierem był Donald Tusk, były dwa takie akty samospalenia, ale nie robiliśmy z tego groteski. Tonący brzytwy się chwyta – mówił Legutko po opuszczeniu sali plenarnej przez posłów PiS. Eurodeputowany zaznaczył, że przedstawianie incydentów z sobotniego Marszu Niepodległości w Warszawie w poprawce do projektu rezolucji jako "wielkiego marszu faszystów, czy nawet nazistów, (...) ilustruje systemowe kłamstwo, z którym mamy do czynienia od pewnego czasu w zachodnich mediach".

Totalna "targowica"

Jadwiga Wiśniewska (PiS) powiedziała, że PE, podobnie jak inne instytucje europejskie, zdominowany jest przez środowiska lewicowo-liberalne.

– Tym środowiskom zdecydowanie nie podoba się konserwatywny rząd w Warszawie. Usłużna totalna "targowica" (…) realizuje swoją misję dziejową poprzez budowanie fałszywego obrazu o Polsce w Parlamencie Europejskim – powiedziała. Dodała, że „poziom manipulacji i kłamstw, który zaprezentował europoseł Lewandowski, przekroczył wszelkie granice”.

Europoseł Zdzisław Krasnodębski przypomniał, że we wtorek w PE odbyła się debata o praworządności na Malcie w związku m.in. z praniem pieniędzy w tym kraju i dokonanym tam zabójstwem dziennikarki śledczej.

– Padały na tej sali słowa, (…) że sytuacja na Malcie jest lepsza niż sytuacja w Polsce. To jest miara absurdu – ocenił.

(pap)

Fot. EPA/PATRICK SEEGER

 

Komentarze

PO-zoo-stali
dialog dwóch głupków: k i tchórzliwego anonima -typowej wrednej trollowskiej szui.
2017-11-16 19:58:57
@@k
Gdybyś przeczytał parę ambitniejszych pozycji w szkole np. średniej , to może bys zrozumiał ?
2017-11-16 17:33:06
Jarun
Europosłowie PiS-u to tchórze, z podkulonymi ogonami dali susa z sali. Zamiast sprać dziada po mordzie -to zwiali aż się kurzyło.
2017-11-16 10:16:26
Pytanie do PO-nizszych ....
A PO blokadzie Sejmu w grudniu 2016 roku...??? A o co wam i tym razem chodzi...? Przeciez PiS wyszedl tylko na korytarz - by sie dalej Naradzic !!
2017-11-16 00:01:42
Przy Brukselsko-Lewackim... PO-parciu
A czego innego mozna sie PO i Unijnym Lewactwie s-PO-dziewac ?? Klamali i falszowali przez byle 70 lat 1945-2015, to i dalej beda tak PO-stepowac... majac juz w tym "Duza Wprawe" !!
2017-11-15 23:45:35
@k
Jesteś obcokrajowcem? Trudno zrozumieć, co chciałeś powiedzieć. Przysiądź trochę nad książką.
2017-11-15 21:47:59
k
odpady polskiej demokracji , negujące wybór NARODU / zwanego przez nie -"faszystami " / wspólnie z wrogami Polski głosują sobie jak chcą za pieniądze m.in . NASZE ! Dzięki ! To zostanie utrwalone !
2017-11-15 17:53:14
rewd
Panie Legutko, odczep się wreszcie od Polski i Polaków i wracaj do swoich mocodawców z Moskwy
2017-11-15 17:20:13
ToJa
A jest nadzieja, że już nigdy tam nie wrócą?
2017-11-15 15:52:02
janek
wolałbym żeby opuścili Polskę na zawsze, a nie tylko salę plenarną.
2017-11-15 15:09:46
ciekaff
Jak widać dla Lewandowskiego z PO ( bo nawet nie Pana... , choć być może się za takiego uważa)Ja , moje dwoje dzieci (21 i 10 lat) oraz żona jesteśmy faszystami. Zapamiętam to sobie JA i moja Rodzina na wieki. Precz z PO oraz każdym który pluje na własny Naród !!! Sprawy wewnętrzne załatwia się pomiędzy domownikami a nie wciąga się we własne brudy Sąsiadów tylko po to aby je wyprać na oczach wszystkich. Żenada !! * Do ewentualnych pieniaczy - PIS tez nie jest moją bajką...
2017-11-15 14:07:58
;-)
Brak udziału powinien równać się z brakiem wynagrodzenia ,pozatym jak ktos kto jest antyeuropejski może zasiadać w tym parlamencie i brac za to 40 tys miesiecznie? np "krul" kuców, chore.
2017-11-15 13:37:11
prosta reakcja
Zabrać uposażenie europosłom, którzy opuścili obrady Parlamentu.
2017-11-15 13:28:40
Wstyd, targowica!
Osobę, która urodziła się w Polsce, ma jej paszport, a pluje na nią, to powinno się przegonić nago witkami, bo brak słów na takie zachowanie. Każdy zdrajca Polski powinien być pozbawiony obywatelstwa polskiego.
2017-11-15 13:14:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy