poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Dowody przeciwko Polsce

Dowody przeciwko Polsce

Dowody przeciwko Polsce
Data publikacji: 2017-08-03 20:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1897 286547

Komisja Europejska zapowiedziała, że jeśli faktycznie wycinka w Puszczy Białowieskiej nie została wstrzymana, to włączy tę kwestię do prowadzonej wobec Polski procedury ochrony praworządności. Bruksela zamierza zbierać dowody przeciwko Polsce.

- Komisja śledzi sytuację i doniesienia prasowe z wielkim zaniepokojeniem - powiedziała rzeczniczka KE Mina Andreewa. Jak tłumaczyła, "wypełnianie decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE jest integralną częścią europejskiego prawa, na którym opiera się Unia".

- Polska będzie musiała wyjaśnić swoje stanowisko przed sądem - zaznaczyła i dodała: "Nie sądzę, że mieszamy dwie kwestie, gdy jeden z krajów członkowskich odmawia wykonania decyzji naszej najwyższej instancji - TS. Tu chodzi o porządek prawny, którego muszą przestrzegać wszystkie kraje członkowskie". Według niej jest to w jasny sposób połączone z praworządnością w UE. Ostatecznie Polsce grożą kary finansowe.

Tymczasem PO chce powołania sejmowej komisji śledczej ws. niszczenia Puszczy Białowieskiej i polityki PiS wobec środowiska. Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował też, że partia złoży zawiadomienie ws. popełnienia przestępstwa przez ministra środowiska Jana Szyszkę za nielegalną wycinkę. On sam zaprasza Schetynę do Białowieży, by pokazać mu żerowisko kornika.

(pap)

Fot. pixabay.com/domena publiczna

Komentarze

Ameryka
Ludzie VIZY do usa nigdy NIE zostana zniesione, bo w ustawodawstwie hamerykanskim NIE MA TAKIEJ OPCJII. Vizy dziela sie na 22 rodzaje Wjazdu. Jako turysci czy na zaproszenie - NIE ma o czym marzyc!!!! i zaden Prezydent tego SAM NIE ZMIENI,bo NIE ma takich uprawnien, a zeby zmienic to trzeba dluuuugich lat i to tez NIE jest pewne - CZY!! Wiec NIE wypisujcie takich blazenstw!!!
2017-08-05 21:01:04
TEMIDA
Przyznaje RACJE dla wpisow BRONIACYCH naszej POLSKI. Nie po to Pan Kwasniewski Aleksander zaintonowal " WITAM W UNII EUROPEJSKIEJ" aby teraz "jakies tam indywidua ...... NAS straszyly, stresowaly stale, NARZUCALY bo jak NIE to skutki beda. Czy my jako NAROD jestesmy przedszkolakami aby nas straszyc bo inaczej to - TO CO ja sie Pytam? Ludzie NIE badzcie naiwniakami unijnymi!! To oni nas potrzebuja a NIE MY ich!!! Jestesmy suwwerenni, mamy Nasz Kraj , Parlament,jezyk, wiare, WOLNOSC, wlasne zycie - i DOSC TYCH POGROZEK !!! Mamy byc traktowani POWAZNIE - bo inaczej to MY SIE POGNIEWAMY NA NICH - a Oni nam FIGE zrobja. Oni zapomnieli historii - jak Polacy walczyli, gineli za nich aby w ich krajach bylo spokojnie - to TAK SIE NAM ODPLACA?!!! Ludzie NIE bojcie sie tych co tak duuuuuuzo krzycza na Nas. Przypomne powedzenie ze " krowa ktora duuuzo ryczy malo mleka daje" i tak to jest z tymi wladzami unijnymi. Ich panowanie jest policzone na "godziny" bo UNIA EUROPEJSKA NIE UTRZYMA SIE - wszyscy maja DOSC tej " komuny Unijnej" , ktora jest gorsza jak ta ktora ZWALCZYLISMY JUZ. Ja wierze w NASZ Parlament ze sobie PORADZI z nimi - tylko MU nie przeszkadzajmy. NIE JESTESMY JEDYNI ktorzy MAJA DOSC tych FANABERII UNIJNYCH !!!
2017-08-05 20:50:46
Zbych
Co się dzieje z pozyskanym z Puszczy Białowieskiej drewnem? Ile z tego pozyskanego drewna jest pieniędzy i na co one są przeznaczone? Jest wiele innych pytań na które nadal nie ma odpowiedzi ze strony ministra jak i Ministerstwa Ochrony Środowiska,a których nie zadają nawet dziennikarze.
2017-08-05 10:05:31
Wawrzek
Dlaczego pan Timmermans nie zajmie się losem niewolnic seksualnych więzionych w holenderskich i niemieckich burdelach a porywanych do nich w Afryce, Europie środkowej, Azji, czyżby sam korzystał z ich dochodów?
2017-08-04 21:29:38
i vice versa
trzeba zacząć zbierać dowody przeciwko KE ....
2017-08-04 18:44:26
@III
Dopóki w polsce będa zwolennicy PO Nowoczesnej i innych lewaków to USA nie zniesie wiz. I słusznie. Po co tam tacy .
2017-08-04 14:47:58
to nie jest działanie przeciwko Polsce
Unia próbuje ratować Polaków przed szkodliwymi działaniami rządu pis
2017-08-04 14:42:43
Odp . do III
Kto nie jest: Zlodziejem, Bandyta, Szpiegiem czy Wielkim Oli-Garkiem... ten bez wiekszego problemu dostanie Wize do USA - nawet i w trampkach !!
2017-08-04 01:27:15
Kto wiec ma racje... ? ?
PiS chce powycinac Chore drzewa a pozostawic Zdrowe, a Shetyna i jego Spolka Z O-graniczona O-dpowiedzialnoscia (Z. O. O.) chca PO-ste-PO-wac... odwrotnie !!
2017-08-04 00:54:47
Afrykanski PO-nton
Lepiej niech ta Brukselska Lewo-Rzadnosc, PO-patrzy wpierw co Sama wyprawia tymi Swoimi "Szalonymi Decyzjami"... odnosnie naplywu i najazdu od 2 lat... setek tysiecy Is-lamskich Afrykansko-Azjatyckich "nachodzcow" do calej UE i Europy - a dopiero pozniej wezmie sie za inne sprawy ! Reasumujac: rowniez i Gruba Ryba psuje sie od lba...!!
2017-08-04 00:45:40
lll
Zaraz wyleje sie szambo milosci blizniego a tymczasem w usa nie bedzie juz systemu losowania wiz- jak tam kukle swedza szczegolnie na wschodzie Polski? a jak tam obiecane zniesienie wiz przez trampka ?
2017-08-03 20:19:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy