Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Andrzej Duda odwiedził polskich żołnierzy walczących z IS

Data publikacji: 2017-12-21 22:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Andrzej Duda odwiedził polskich żołnierzy walczących z IS
 

Prezydent RP Andrzej Duda przyleciał do Kuwejtu, gdzie spotkał się z członkami polskiego kontyngentu wojskowego, uczestniczącego w operacji Inherent Resolve, wymierzonej w tzw. Państwo Islamskie (IS).

Zwierzchnik Sił Zbrojnych przybył do Kuwejtu, by przed świętami odwiedzić żołnierzy, służących daleko od kraju i wziąć udział w wigilijnym spotkaniu z nimi. Prezydent zapoznał się na miejscu także z funkcjonowaniem kontyngentu.

- Pełnicie niezwykle odpowiedzialną i niełatwą służbę w warunkach wojennych, służbę podwyższonego ryzyka. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni - powiedział do polskich żołnierzy, przebywających na misji w Kuwejcie. Dziękując żołnierzom za ich służbę, podkreślił, że czyni to nie tylko w swoim imieniu, jako prezydent, ale także w imieniu wszystkich Polaków.

- Realizujecie tutaj państwo, w Kuwejcie i przede wszystkim nad Irakiem, nasze sojusznicze zobowiązania, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni - powiedział Andrzej Duda. Podkreślił, że polscy żołnierze w Kuwejcie pełnią służbę „niezwykle odpowiedzialną i przede wszystkim niełatwą”.

- Ale taka jest rola żołnierza na całym świecie i taka jest rola żołnierza Rzeczypospolitej Polskiej, że służy swojemu krajowi, czasem w trudnych i niebezpiecznych warunkach, służy swojemu krajowi, także niosąc bezpieczeństwo i pokój innym - mówił Andrzej Duda.

* * *

Trzecia zmiana PKW operacji Inherent Resolve w Kuwejcie liczy 147 żołnierzy i trzech pracowników wojska. Kontyngent wystawiła 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku, a jego główne zadanie to rozpoznanie lotnicze na rzecz międzynarodowej koalicji zwalczającej tzw. Państwo Islamskie. PKW operuje w przestrzeni powietrznej Iraku i nad terenem kontrolowanym przez IS.
(p)

Fot. prezydent.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

trohan do anonima
2017-12-22 18:45:29
Nie denerwuj się przed Sylwestrem cię odwiedzimy, tylko nie rozrabiaj, bo znowu w pasach będziesz leżał.
Do... trohan-a
2017-12-22 17:06:20
"Palisz g...a" czytajac tylko GW czy inne PO-lityczno/Lewackie info... czy za wolno czytasz i faktycznie "niedowidzisz i niedoslyszysz" tego co w Mediach najwazniejsze ??
trohan
2017-12-22 10:27:15
Polska wypowiedziała wojnę i stała się agresorem na państwa, które jej nie zagrażały. Okupuje z Amerykanami kilka krajów.
;
2017-12-22 06:50:33
Warto przypominać, że Polska tak wspiera działania przeciwko tym dzikusom.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA