poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Kraj > Prezydenci Polski i USA spotkali się na Zamku Królewskim

Prezydenci Polski i USA spotkali się na Zamku Królewskim [FILM]

Prezydenci Polski i USA spotkali się na Zamku Królewskim
Data publikacji: 2017-07-06 10:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-07 17:38
Wywietleń: 773 274047

Prezydenci Polski Andrzej Duda i USA Donald Trumpa spotkali się w czwartek przed południem (6 lipca) na Zamku Królewskim w Warszawie. Rozmowa odbyła się w cztery oczy, bez tłumaczy i doradców.

Po rozmowie w cztery oczy prezydenci wezmą udział w rozmowach plenarnych z udziałem obu delegacji. Po nich nastąpią oświadczenia dla mediów. Prezydent Duda w wywiadzie dla PAP zapowiedział, że w rozmowie z prezydentem Trumpem będzie się koncentrować na dwóch kwestiach: bezpieczeństwa i współpracy energetycznej.

– To jest kwestia obecności wojsk Stanów Zjednoczonych. Na naszym terytorium żołnierze Stanów Zjednoczonych już są, ale będziemy rozmawiali z panem prezydentem Trumpem także o przyszłości w tym zakresie – zapowiedział prezydent. Jak dodał, "to jest też kwestia tarczy antyrakietowej i inwestycji, która jest realizowana w Redzikowie".

– Mnie zależy ogromnie na tym, żeby wojska Stanów Zjednoczonych w Polsce były w ramach obecności sojuszniczej, żeby wzmocnienie flanki wschodniej Sojuszu Północnoatlantyckiego było rzeczywiście realizowane poprzez stałą obecność wojsk sojuszniczych i na pewno będę na ten temat z panem prezydentem Trumpem rozmawiał – mówił Duda. Jak dodał, jest też kwestia "przyszłego kontraktu z jakimś podmiotem ze Stanów Zjednoczonych, z dostawcą gazu LNG".

– Pierwsza dostawa już została przeprowadzona i to miało taki charakter testowy, dotarła, została wprowadzona do naszego terminala LNG, więc jest to możliwe, wykonalne. W tej chwili trwają działania zmierzające do tego, aby długoterminowy kontrakt został zawarty – podkreślił prezydent Duda.

* * *

Prezydent Donald Trump, który wraz z małżonką Melanią i liczącą prawie 20 osób delegacją przybył do Warszawy w środę wieczorem, spotka się w czwartek także z reprezentantami państw Trójmorza. W Warszawie równolegle z wizytą amerykańskiego przywódcy odbywa się szczyt tej inicjatywy.

(pap)

Na zdjęciu: Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Donald Trump i prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania "w cztery oczy" na Zamku Królewskim w Warszawie

Fot. PAP/Jacek Turczyk

Komentarze

;-)))
Normalnie jak za komunu zwozenie do stolicy ze wsi kolektywu robotniczno chlopsko wolskiego ,do tego te ustawione skandowania wybranych hasel, masakra, w Polsce bylo wielu juz prezydentow ale takiego cyrku ala Korea Polnocna to nigdy nie bylo, masakra ale bol d... maja konkretny bo Walese docenili a nie prezesa hahhahahha
2017-07-07 17:00:36
waraga
Biedny nasz duduś, aż go zatykało z emocji i jak dziecko jąkał się, mrugał - a nawet raz skonfuził się. Gdyby był jakimś ambasadorem, dyplomatą, to by się "otrzaskał" ze światem - a tak, wyciągnięty z jakiegoś zadupia przez kaczorka i zrobiony prezydentem i ni chu..chu - nie wychodzi rządzenie.
2017-07-07 13:44:38
Jarun
Amerykanie - zwłaszcza ich przemysł zbrojeniowy, aż "pali się do wojny". Trzeba opchnąć wojskowy szmelc - najlepiej sojusznikom i to za grube miliardy $. Ot i cała strategia wizyty Trumpa w Polsce. Trump wyraźnie szuka rynku zbytu dla amerykańskich towarów i mówi to bez ogródek. Pięknie mówił o Polakach, ale słowem nie wspomniał o Solidarności i AK-owcach (400 tys. Armii), bo to rządzącym z PiS-u mogłoby się nie spodobać. Powstaje nowa historia według PiS-u, a właściwie według Jarka -prezesa masy upadłościowej w postaci manekinów, karierowiczów i miernot, powsadzanych na najwyższe stołki w państwie.
2017-07-07 13:37:05
My z PO po Wyższej Szkole TVN
Uff! Jak czytam poniższe komentarze, to widzę że można odetchnąć. Nic się nie stało rodacy. PiS dalej w defensywie. Dwa dni i o wizycie Trumpa się zapomni. Zwieramy szyki i od POniedziałku zaczynamy ze zdwojoną siłą: ulica i zagranica! Szczególnie ulica, a obserwować nas będzie zagranica!
2017-07-06 22:29:32
Jarun
Przed szczytem G20 Trump zatrzymał się w Polsce bo w Niemczech go nie lubią i wyzywają od rasistów. Zresztą kto ogląda ten widzi, że w Hamburgu są demonstracje antyglobalistów. Nasz Adrian cieszył się jak małe dziecko, że siedzi za jednym stołem z Trumpkiem (po polsku atut, trumf). Oczywiście niczego ważnego nie powiedzieli i nie powiedzą. Nasze panie popuściły z emocji widząc amerykańska modelkę. Wiadomo słowianki są najpiękniejsze. Widzę jak do Petru podchodzą zachodni politycy i pytają na jaki bajer Rysiu "wyhacza" wszystkie posłanki. O widzę, że przylazł nawet Grzesiu Schetyna, który jeszcze wczoraj naburmuszony mówił, że nie przyjdzie. A co to za pajac obok Wałęsy w kapeluszu? Pewnie jakiś Żyd. Petru opalony ...aż czarny. Pracuje chłopina przy zwożeniu snopków :-)..no w każdym razie młóci. Jednym słowem zebrał się cały chwast polskiego społeczeństwa.
2017-07-06 12:27:53
gosc
Na szczęście wczorajsze zapowiedzi MON-a były tylko zagrywką PR. Nie ma umowy ,a jedynie memorandum , identyczne jak podpisali rządzący z PO 2 lata temu . Teraz jednak jest to "kluczowy" dokument bo podpisany przez lepszą zmianę . Taki trochę teatrzyk kukiełkowy dla ludu . Osobiście dobre i to , bo sztywna umowa na coś czego nie ma to byłby raczej kryminał. Gorzej bo na fali włażenia Amerykanom w ........... to zapewne zakupimy amerykańskiego Homara , co w zasadzie uziemi rozwój polskiego sektora rakietowego na amen.
2017-07-06 10:47:00
:)
Nie chcę brzydko mówić, ale to wybór między dżumą a cholerą - w ten sposób minister rozwoju Mateusz Morawiecki ocenił prawdopodobnych kandydatów na urząd prezydenta USA Hillary Clinton i Donalda Trumpa http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/morawiecki-o-wyborach-w-usa,644765.html buhahahaa
2017-07-06 10:40:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”