poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Pionier świętuje urodziny!

Pionier świętuje urodziny!

Pionier świętuje urodziny!
Data publikacji: 2017-10-02 09:20
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-19 13:50
Wywietleń: 1946 293984

Szczeciński „Pionier 1907" ciągle świętuje tegoroczne 110. urodziny. Z tej okazji od poniedziałku 2 października do czwartku kino zaprasza na bezpłatne pokazy najlepszych filmów europejskich. Wejściówki można odebrać w kasie kina.

W poniedziałek o godz. 14.35 zostanie pokazany duński film pt. „Małżeńskie porachunki" z Marcinem Dorocińskim. Oto Ib i Edward mają już dość swoich żon oraz dotychczasowego życia i chętnie zakosztowaliby na nowo swobody. Przy kieliszku snują misterny plan, a potem wynajmują płatnego zabójcę, który ma im pomóc odzyskać wolność.

We wtorek o godz. 14 zostanie wyświetlony film „Dalida", czyli opowieść o znanej piosenkarce i Miss Egiptu. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko, czego dotknęła na scenie, stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości - zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci.

W środę o godz. 14.20 odbędzie się prezentacja filmu „Ja, Daniel Blake", czyli niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

Również w środę o godz. 14.15 rozpocznie się film „Czerwony żółw". To uniwersalna i poetycka opowieść o cyklach natury i biegu życia. Film skupia się na losach rozbitka, który podczas sztormu ratuje się na tropikalnej wyspie. Początkowo to odludne miejsce jawi mu się jako więzienie, z którego próbuje za wszelką cenę uciec. Jednak jego nastawienie zaczyna się zmieniać, kiedy odkrywa tajemnice wyspy...

W czwartek o godz. 14.20 kino zaprasza na „Rozumiemy się bez słów". Państwo Belier to urocza rodzina. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem zbyt impulsywni, nadmiernie namiętni. I jeszcze jedno: są niesłyszący. Tylko ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności. Stała się więc ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu. Osiągnęła jednak już wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca, miłości. Idąc za głosem serca, Paula zapisuje się do szkolnego chóru, w którym śpiewa już „ten" chłopak. Nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje szkołę muzyczną w Paryżu. Jak powiedzieć o tym rodzicom? Jak opisać im radość, którą daje muzyka? Jak zostawić zwariowane życie rodzinne i ruszyć w nieznane?

(MON)

Na zdjęciu: „Pionier 1907" ciągle świętuje swój jubileusz. Podczas urodzin zostanie pokazany m.in. film z Marcinem Dorocińskim w roli płatnego zabójcy.

Komentarze

guciu
Pionier jak piersi mieszkańcy prezydent powojenny Piotr Zaremba miasta Szczecin. 100 lat nie pękającego ekranu kinomanów wspaniałych filmów.
2017-10-06 18:09:57
filmowiec
szkoda, ze urodziny mogą świętować tylko osoby bezrobotne
2017-10-02 11:56:31
Kino
To w końcu jest to najstarsze kino na świecie, czy nie, bo pisano, że jednak nie.
2017-10-02 09:41:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy