piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Spadek Skrzypulec, awans Ziemińskiego

Żeglarstwo. Spadek Skrzypulec, awans Ziemińskiego

Żeglarstwo. Spadek Skrzypulec, awans Ziemińskiego
Data publikacji: 2016-04-29 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 680 131638

Piątek był trzecim dniem regat żeglarskiego Pucharu Świata we francuskim Hyeres na Lazurowym Wybrzeżu.

W klasie 470 kobiet Agnieszka Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin) z Irminą Mrózek Gliszczynską (ChKŻ Chojnice), piąte po dwóch dniach, przesunęły się na siódme miejsce.

Swoje szanse na udział w wyścigu o medale zwiększył Kacper Ziemiński (Sejk Pogoń Szczecin), który w klasie Laser awansował na 11. miejsce.

Rywalizacja w trzecim dniu prestiżowych regat w Hyeres rozpoczęła się z opóźnieniem. Uczestników zawodów przybywających przed południem do Portu Świętego Piotra w La Plage na przedmieściach Hyeres witała leniwie powiewająca wąska flaga w biało-czerwone pasy, oznaczająca odroczenie startu.

Zdjęto ją po ponadpółtoragodzinnym oczekiwaniu, gdy organizatorzy uznali, że wiatr nad akwenem wzmógł się na tyle, by umożliwić żeglowanie. Dziennego planu startów jednak nie wykonano z powodu zbyt słabych podmuchów.

Rywalizacja dla wszystkich potrwa do soboty. W niedzielę planowane są punktowane podwójnie wyścigi medalowe dla najlepszych dziesięciu zawodników w każdej z konkurencji. W sumie na wodach Lazurowego Wybrzeża w 12 klasach startuje 574 żeglarzy z 47 krajów. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”