czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Dobry start Skrzypulec w Hyeres

Żeglarstwo. Dobry start Skrzypulec w Hyeres

Żeglarstwo. Dobry start Skrzypulec w Hyeres
Data publikacji: 2016-04-27 18:34
Wywietleń: 739 131286

Agnieszka Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin) z Irminą Mrózek Gliszczynską (ChKŻ Chojnice) plasują się na drugim miejscu po pierwszym dniu regat żeglarskiego Pucharu Świata we francuskim Hyeres w klasie 470.

Rywalizacja w pierwszym dniu prestiżowych regat na Lazurowym Wybrzeżu przebiegała w trudnych warunkach, pod dyktando wiatru. Lokalny mistral, czyli silne, porywiste i dosyć zmienne podmuchy od brzegu, powodował duże rotacje wśród wyrównanej grupy czołowych zawodników świata.

- Jesteśmy drugie, wyścigi ukończyłyśmy na trzecim i czwartym miejscu. Nie było łatwo, ale dobrze poszło. – podkreśliła sterniczka Agnieszka Skrzypulec. - Szczególnie fajnie było w drugim wyścigu. W ostatniej jego fazie dziewczyny poczuły respekt przed wiatrem i te, które były przed nami nie stawiały spinakera. My podjęłyśmy wtedy męską decyzję: spinaker w górę i wyprzedziłyśmy łódki dookoła nas, co dało nam jeszcze większą satysfakcję. Pokazałyśmy pazury.

W Hyeres startuje kolega klubowy Agnieszki Skrzypulec, Kacper Ziemiński, który zajmuje obiecującą 14. pozycję (ósmy w drugim wyścigu) w klasie Laser. Zarówno Skrzypulec, jak i Ziemiński mają już zapewniony start w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. 

Rywalizacja w poszczególnych klasach potrwa do soboty. W niedzielę planowane są punktowane podwójnie wyścigi medalowe dla najlepszych dziesięciu zawodników w każdej z konkurencji. Na wodach Lazurowego Wybrzeża w 12 klasach rywalizuje 574 żeglarzy z 47 krajów. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy