Wtorek 09 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Żeglarstwo. Szczecinianie na Lazurowym Wybrzeżu

Data publikacji: 2016-04-28 21:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-28 21:42
Żeglarstwo. Szczecinianie na Lazurowym Wybrzeżu
 

Zajmujące drugie miejsce w klasie 470 po pierwszym dniu Agnieszka Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin) z Irminą Mrózek Gliszczynską (ChKŻ Chojnice) przesunęły się na piąte, przypływając w czwartek na 15. i dziewiątej pozycji.

Zawodniczki biorą udział w prestiżowych regatach żeglarskich Pucharu Świata we francuskiej miejscowości Hyeres. W drugim dniu zmagań długo czekali na... wiatr. Wyścigi rozpoczęły się z kilkugodzinnym opóźnieniem.

Żeglowanie było całkiem inne niż w środę - początkowo znacznie mniej wiatru, który potem wzmógł się, w dodatku bardziej zmieniał kierunek.

Zadowolony z czwartkowych występów w klasie Laser był Kacper Ziemiński (Pogoń Szczecin), który awansował z 14. na 12. pozycję (w czwartym wyścigu zajął czwarte miejsce, swoje najlepsze w tych zawodach).

- Zmienny wiatr utrudniał życie żeglarzom. Widać to po wynikach, gdzie nawet najlepsi zaliczali spore wpadki. Dobrą piątą pozycję zajmuje nasza kobieca załoga w klasie 470 " - podsumował wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.

Rywalizacja w poszczególnych klasach potrwa do soboty. W niedzielę planowane są punktowane podwójnie tzw. wyścigi medalowe dla najlepszych dziesięciu zawodników w każdej z konkurencji. W sumie na wodach Lazurowego Wybrzeża w 12 klasach rywalizuje 574 żeglarzy z 47 krajów. (par)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA