Piątek, 19 kwietnia 2024 r.

Żeglarstwo. Agnieszka Skrzypulec szósta

Data publikacji: 09 czerwca 2019 r. 20:36
Ostatnia aktualizacja: 09 czerwca 2019 r. 20:36

Żeglarka klubu SEJK Pogoń Szczecin Agnieszka Skrzypulec i jej załogantka Jolanta Ogar zajęły szóste miejsce w żeglarskiej klasie 470 w finałowych zawodach Pucharu Świata w Marsylii. Zwyciężyły Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz.

Polki przed wyścigiem medalowym zajmowały czwarte miejsce i miały jeszcze teoretyczną szansę zakończyć zmagania na najniższym stopniu podium. W nim zostały jednak sklasyfikowane na siódmej pozycji i ostatecznie w klasyfikacji generalnej spadły na szóstą.

Cykl PŚ rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku, gdy rywalizowano w pobliżu japońskiej wyspy Enoshima. To tam w przyszłym roku żeglarze będą walczyć o medale igrzysk w Tokio. Akwen w Marsylii zaś będzie w 2024 roku gościł uczestników paryskiej olimpiady.