wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Brawo Agnieszka

Żeglarstwo. Brawo Agnieszka

Żeglarstwo. Brawo Agnieszka
Data publikacji: 2016-04-14 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-14 15:05
Wywietleń: 361 128132

Zaledwie przed kilkoma dniami wróciła do Polski z Hiszpanii Agnieszka Skrzypulec z pięknym pucharem królowej Sofii za zwycięstwo w żeglarskiej klasie „470”.

- Puchar, nagroda królowej - powiedziała nam żeglarka - ufundowała przed laty jeszcze wówczas księżniczka Sofia i odbierałam go z dużym wzruszeniem.

Regaty w Hiszpanii były organizowane na wzór olimpijski, to jest najpierw odbyło się 10 wyścigów, a następnie dla dziesięciu najlepszych wyścig mistrzowski, w którym można było sporo stracić. Agnieszce udało się w Hiszpanii wygrać z całą światową czołówką, za co należą się jej wielkie brawa.

Pytaliśmy również o ocenę jej aktualnej formy przed olimpiadą. - Otóż - powiedziała Agnieszka - jest nas na świecie 7 załóg o mniej więcej podobnym poziomie i każda z tych załóg może zdobyć olimpijskie medale. Ostatnie miesiące przepracowałyśmy z załogantką Irminą Mrózek Gliszczynską bardzo sumiennie, współpracując z zagranicznymi załogami i myślę, że jestem dużo lepiej przygotowana niż przed czterema laty podczas olimpiady w Londynie.

Nasza żeglarka już w tym roku dokonała „niemożliwego” i zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach Europy. Za kilka dni wyjeżdża na regaty Pucharu Świata, a w maju ponownie leci do Brazylii na trening przed olimpiadą, na krótko wraca do Polski i ponownie 2 sierpnia wylatuje na regaty olimpijskie.

Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się podczas konferencji prasowej w Starej Rzeźni, którą przygotował menadżer Agnieszki Maciej Cylupa, a uczestniczyli przedstawiciele sponsorów Piotr Dykiert dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta oraz Edyta Zamelska z firmy TT-Line z siedzibą w Świnoujściu, która od niedawna także sponsoruje żeglarkę.

Tekst i fot. AG

Na zdjęciu: najlepsza szczecińska żeglarka Agnieszka Skrzypulec z pucharem królowej Sofii na tle Wałów Chrobrego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy