Środa 12 maja 2021r. 

Warcaby. Zmalała przewaga Polki...

Data publikacji: 2021-05-01 23:17
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-01 23:17
Warcaby. Zmalała przewaga Polki...
Fot. Jacek PAWLICKI  

W rozgrywanym w Warszawie meczu o mistrzostwo świata warcabistek w sobotę przewaga reprezentantki Admirała PC BEST Szczecin Natalii Sadowskiej nad Rosjanką Tamarą Tansykkużyną niestety zmalała.

W partii klasycznej był remis, chociaż Tansykkużyna musiała naprawdę mocno popracować pod koniec partii by jej nie przegrać. W partii szybkiej Sadowska grała znakomicie, na warcabnicy stała wygrana pozycja, a zwycięstwo uciekło w ostatniej chwili w trudnej, acz wygranej końcówce, bo zabrakło czasu na precyzyjne rozegranie. W partii błyskawicznej polska zawodniczka, pewnie nieco rozczarowana zakończoną kilka minut wcześniej partią szybką, przegrała i wynik dnia to 7:5 na rzecz Rosjanki. Do końca meczu pozostały dwie rundy. Polka prowadzi 44:40, a do wygrania meczu potrzeba zdobyć 55 punktów.

Prowadzona w internecie bezpośrednia transmisja meczu bije rekordy oglądalności. W sobotę jednym z gości i współkomentujących był znany polityk i miłośnik gier umysłowych Janusz Korwin-Mikke. Specjalnie na końcówkę meczu przyjechała również ekipa jednego z największych telewizyjnych kanałów sportowych w Rosji. (mij)

Komentarze

Bosman...
2021-05-03 22:22:32
Natalio - glowka do gory i Cala naprzod... !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ