Warcaby. Natalia Sadowska powiększyła przewagę!

Data publikacji: 29 kwietnia 2021 r. 21:13
Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2021 r. 21:13

W meczu o mistrzostwo świata warcabistek, w czwartek po remisie w partii klasycznej i remisie w partii szybkiej rozstrzygnięcie zapadło w partii błyskawicznej, w której Natalia Sadowska (Admirał PC BEST Szczecin) pokonała Rosjankę Tamarę Tansykkużynę.

Powstała bardzo ostra pozycja w której Polka była stroną aktywniejszą, Tansykkużyna wpadła na kombinację i z kamieniem przewagi Sadowska nie pozwoliła sobie odebrać wygranej w tej rundzie zwyciężając 7:5. Stan meczu 39:33. W piątek dzień przerwy, a w sobotę zaczyna się trzecie tercja tego emocjonującego pojedynku. Do wygrania meczu trzeba zdobyć 55 punktów.