Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Warcaby. Sadowska prowadzi w meczu o mistrzostwo świata!

Data publikacji: 23 kwietnia 2021 r. 20:23
Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2021 r. 14:45

Hotel Bellotto w Warszawie jest miejscem meczu o mistrzostwo świata kobiet w warcabach stupolowych, a w I rundzie zwycięstwo odniosła Polka Natalioa Sadowska, reprezentantka klubu Admirał PC BEST Szczecin!

Po ponad 4 godzinnej rywalizacji partia klasyczna zakończyła się remisem. W jej początkowej fazie grająca czarnymi Tansykkużyna mocno odeszła od teorii, czego zresztą się spodziewano w rywalizacji ze znakomicie przygotowaną w tym zakresie Polką. Grała też bardzo szybko. W pewnym momencie Sadowska miała na zegarze około 14 minut a jej rywalka blisko godzinę. Jedno niedokładne posunięcie rywalki i inicjatywę przejęła Polka. Czas na zegarze już się zrównał. Tansykkużyna w tej nieco gorszej pozycji grała jednak bardzo precyzyjnie i partia zakończyła się remisowo.

W tej sytuacji o 18:00 zawodniczki zasiadły do partii szybkiej, w której każda ma 20 minut na całą partię plus 5 sekund na każde posunięcie. W tej odmianie rywalizacji w warcabach Sadowska nigdy nie wygrała jeszcze takiej partii z Tansykkużyną. Obie zawodniczki grały z nastawieniem na wynik. Ewidentnie szukały wygranej. Gdy na zegarach zostało już po około minucie dla każdej z rywalek, niedokładność popełniła Rosjanka. Sadowska znakomicie wykorzystała szansę. Wygrana w partii szybkiej dała wynik dnia 8:4 dla naszej reprezentantki, Natalii Sadowskiej. Polka objęła prowadzenie w meczu. W sobotę o godz. 11 kolejna partia. ©℗