poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Triathlon Szczecin pełen atrakcji

Triathlon Szczecin pełen atrakcji

Triathlon Szczecin pełen atrakcji
Data publikacji: 2016-07-01 15:37
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-01 15:37
Wywietleń: 1632 141579

Triathlon Szczecin, który w niedzielę od godz. 8 rano rozgrywany będzie na Odrze i szczecińskich ulicach (start i meta w okolicach Wałów Chrobrego), to jedna z najważniejszych imprez na triathlonowej mapie Polski. Jednakże oprócz sportowych emocji, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji na zawodników, ich rodzin oraz kibiców.

Największą atrakcją dla kibiców, którzy szukają mocnych wrażeń i większej dawki adrenaliny będą skoki na bungee. Ta ekstremalna rozrywka będzie dostępna w niedzielę podczas zawodów. Natomiast jeżeli ktoś lubi wypoczywać w aktywny sposób, to odnajdzie swoje miejsce w specjalnej strefie kibica ufundowanej przez Grupę Enea. W strefie Energia+ będzie można zarówno wypocząć przy zimnym soku, jak i skorzystać z wielu atrakcji z animatorami.

Swoje miejsce znajdą również fani aktywnego stylu życia. Podczas zawodów funkcjonować będzie specjalna Strefa EXPO, w której będzie można zobaczyć nowinki ze świata sportu (i to nie tylko triathlonu).
Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie: http://triathlonszczecin.pl/

Jednym ze sponsorów Triathlonu Szczecin jest firma FINIS, założona w 1993 roku w Północnej Karolinie przez Johna Mixa oraz Pablo Moralesa, złotego medalistę olimpijskiego. Ma ona swój oddział w Szczecinie, a pomaga szczególnie pływakom. Ideą promowaną przez firmę FINIS jest zrozumienie tego, że sekretem radości z pływania i osiągania w nim sukcesów jest nieustanna praca nad własną  techniką. To sprawiło, że FINIS od początku istnienia przyświeca tworzenie produktów prawdziwie innowacyjnych w kwestii rozwiązań i designu, które pomagają w rozwijaniu umiejętności pływackich i obecnie używane są przez olimpijczyków, zawodowych triathlonistów i pływaków rekreacyjnych na całym świecie.

W imprezie wezmą udział m.in. członkowie Swimming Masters Team (SMT) Szczecin, który także pomaga w przygotowaniu zawodów. Jest to klub pływacki oldbojów przeznaczony dla amatorów sportowego pływania, byłych pływaków i wszystkich szczecinian, którzy pasjonują się treningami w basenie. Od kilku miesięcy ta wesoła ekipa ma w swoich szeregach również Sekcję Triathlonu. Pływanie, bieganie i jazda na rowerze, a to wszystko spięte profesjonalną myślą treningową, nauką techniki i pracą nad wytrzymałością – nic dziwnego, że mieszkańcy Szczecina nagle pokochali ten sport! Jeden z niewielu klubów w Szczecinie (a pewnie i w Polsce), gdzie każdy może poczuć się jak profesjonalista – nawet jeżeli dopiero zaczyna przygodę z pływaniem lub triathlonem. Osoby z charakterystycznym rekinkiem na piersi spotkacie już nie tylko na basenie Floating Arena, ale również na wielu ścieżkach rowerowych i biegowych. Prawdopodobnie z mokrymi włosami i płetwami pod pachą.

(mij)

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy