czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Triathlon. Wskoczą do Odry

Triathlon. Wskoczą do Odry

Triathlon. Wskoczą do Odry
Data publikacji: 2016-06-29 18:12
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-30 12:41
Wywietleń: 3160 141389

Ponad 800 zawodników wystartuje w tegorocznej edycji Triathlon Szczecin zaliczanej do ogólnopolskiego cyklu Enea Tri Tour. Pod względem liczby uczestników będzie to największa impreza triathlonowa w historii w naszym mieście.

Triathlon zyskuje w w stolicy województwa zachodniopomorskiego coraz większą popularność. Przed rokiem na starcie imprezy stanęło 45 uczestników, czyli tylu ilu w niedzielę rywalizować będzie na jednym z trzech dystansów. To właśnie dystans 56,5 km cieszy się największą popularności, gdyż jak tłumaczą organizatorzy jest on idealny zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów.Uczestnicy tej konkurencji rozpoczną zmagania od 950 metrowych zmagać pływacki, potem przejadą na rowerach 45 kilometrów, a ostatni 10,5 kilometrowy odcinek pokonają biegiem.

Nowością Tegorocznego Triathlon Szczecin jest dystans sprinterski - niespełna 28 kilometrowy. Dla najbardziej doświadczonych triathlonistów przygotowano 112 kilometrową trasę.

W porównaniu z dwoma poprzednimi edycjami Triathlonu Szczecin zmodyfikowano trasę. Zadowoleni będą przede wszystkim rywalizujący na trasie kolarze, bo pojadą wyłącznie po równych asfaltowych drogach. Główna część zawodów rozgrywać się będzie w centrum miasta. Rywalizacja pływaków toczyć się będzie w wodach Odry, a trzecia część biegowa wzdłuż Odry i na uliczkach Starego Miasta.

Najdłuższy odcinek na rowerach uczestnicy Triathlonu Szczecin pokonają już poza centrum i podobnie jak ubiegłotygodniowy maraton dotrą, aż do ul. Zwierzynieckiej.

Rywalizacja na trasie triathlonistów wymusi w niedzielę liczne zmiany komunikacyjne. Utrudnienia potrwają od godz. 6 do godz. 17. Najbardziej dotkliwą zmianą będzie zamknięcie dla ruchu kołowego mostu Długiego. Z przeprawy korzystać będą tylko tramwaje i autobusy komunikacji miejskiej. Na czas rywalizacji wyłączony będzie też jeden pas ruch na ul. Gdańskiej, Struga i Zwierzynieckiej.©℗

(woj)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Voytek
A na stronie ZDiTM żadnej informacji na temat ograniczeń w komunikacji. Po co. Przecież jak pojadą na Gdańska to się dowiedzą, że jest zamknięta.
2016-06-30 12:30:13
JA
Aha, a kiedy jest ten triathlon? Rozumiem że w tą niedzielę?
2016-06-30 10:47:11
karol
@miasto tak całe miasto będzie zablokowane, łącznie z wyjściem z Twojej klatki, będziesz zmuszony siedzieć w domu przez 8h, co pewnie zazwyczaj robisz, więc warto ponarzekać, bo to polskie hobby. Niestety to nas różni od innych państw, nawet tych wschodnich- imprezy masowe są tam dobrze postrzegane, a uciążliwości z nich wynikające są akceptowane. Polacy nawet jak są na wakacjach, to pierwsze, co można usłyszeć to narzekania, zamiast radości z wypoczynku. Musi minąć kilka pokoleń, aż zmieni się mentalność tzw. sierot po komunie.
2016-06-30 10:24:17
Miasto
Znowu miasto będzie zablokowane, jak podczas maratonu??
2016-06-30 08:06:48

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
27
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie