poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Sport > Triathlon. Wskoczą do Odry

Triathlon. Wskoczą do Odry

Triathlon. Wskoczą do Odry
Data publikacji: 2016-06-29 18:12
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-30 12:41
Wywietleń: 3031 141389

Ponad 800 zawodników wystartuje w tegorocznej edycji Triathlon Szczecin zaliczanej do ogólnopolskiego cyklu Enea Tri Tour. Pod względem liczby uczestników będzie to największa impreza triathlonowa w historii w naszym mieście.

Triathlon zyskuje w w stolicy województwa zachodniopomorskiego coraz większą popularność. Przed rokiem na starcie imprezy stanęło 45 uczestników, czyli tylu ilu w niedzielę rywalizować będzie na jednym z trzech dystansów. To właśnie dystans 56,5 km cieszy się największą popularności, gdyż jak tłumaczą organizatorzy jest on idealny zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów.Uczestnicy tej konkurencji rozpoczną zmagania od 950 metrowych zmagać pływacki, potem przejadą na rowerach 45 kilometrów, a ostatni 10,5 kilometrowy odcinek pokonają biegiem.

Nowością Tegorocznego Triathlon Szczecin jest dystans sprinterski - niespełna 28 kilometrowy. Dla najbardziej doświadczonych triathlonistów przygotowano 112 kilometrową trasę.

W porównaniu z dwoma poprzednimi edycjami Triathlonu Szczecin zmodyfikowano trasę. Zadowoleni będą przede wszystkim rywalizujący na trasie kolarze, bo pojadą wyłącznie po równych asfaltowych drogach. Główna część zawodów rozgrywać się będzie w centrum miasta. Rywalizacja pływaków toczyć się będzie w wodach Odry, a trzecia część biegowa wzdłuż Odry i na uliczkach Starego Miasta.

Najdłuższy odcinek na rowerach uczestnicy Triathlonu Szczecin pokonają już poza centrum i podobnie jak ubiegłotygodniowy maraton dotrą, aż do ul. Zwierzynieckiej.

Rywalizacja na trasie triathlonistów wymusi w niedzielę liczne zmiany komunikacyjne. Utrudnienia potrwają od godz. 6 do godz. 17. Najbardziej dotkliwą zmianą będzie zamknięcie dla ruchu kołowego mostu Długiego. Z przeprawy korzystać będą tylko tramwaje i autobusy komunikacji miejskiej. Na czas rywalizacji wyłączony będzie też jeden pas ruch na ul. Gdańskiej, Struga i Zwierzynieckiej.©℗

(woj)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Voytek
A na stronie ZDiTM żadnej informacji na temat ograniczeń w komunikacji. Po co. Przecież jak pojadą na Gdańska to się dowiedzą, że jest zamknięta.
2016-06-30 12:30:13
JA
Aha, a kiedy jest ten triathlon? Rozumiem że w tą niedzielę?
2016-06-30 10:47:11
karol
@miasto tak całe miasto będzie zablokowane, łącznie z wyjściem z Twojej klatki, będziesz zmuszony siedzieć w domu przez 8h, co pewnie zazwyczaj robisz, więc warto ponarzekać, bo to polskie hobby. Niestety to nas różni od innych państw, nawet tych wschodnich- imprezy masowe są tam dobrze postrzegane, a uciążliwości z nich wynikające są akceptowane. Polacy nawet jak są na wakacjach, to pierwsze, co można usłyszeć to narzekania, zamiast radości z wypoczynku. Musi minąć kilka pokoleń, aż zmieni się mentalność tzw. sierot po komunie.
2016-06-30 10:24:17
Miasto
Znowu miasto będzie zablokowane, jak podczas maratonu??
2016-06-30 08:06:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie