Tenis stołowy. Tydzień pełen rozgrywek [GALERIA]

Data publikacji: 15 grudnia 2022 r. 18:17
Ostatnia aktualizacja: 15 grudnia 2022 r. 19:17
Tenis stołowy. Tydzień pełen rozgrywek

8. grudnia odbyło się spotkanie I ligi grupy północnej, w którym Darz Bór Karnieszewice pokonał na wyjeździe zespół Energa Manekin Toruń II 6:4 i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Punkty dla karnieszewiczan zdobyli: Bartosz Szarmach 2.5, Karol Szarmach 2.5 i Marcin Woskowicz 1.

- Bardzo zacięte pojedynki. Wynik meczu mógł być w drugą stronę. Komplet punktów zdobyli bracia Szarmach - opisał mecz w Toruniu Rafał Buczek, grający trener klubu Top-Spin Szczecin.

###

W miniony weekend odbyły się dwa spotkania II ligi grupy północnej, w których I UKS Champion Police wygrał na wyjeździe z KTS Kołobrzeg 10:0, a Griffin’s Spin Szczecin pokonał u siebie Visonex Wierzbięcin 8:2. Honorowe punkty dla drużyny gości zdobyli: Bartosz Jemilianowicz 1 i Konrad Lisek 1.

- Zaskakująco wysoki wynik spotkania w Szczecinie. W drugim meczu zespół z Kołobrzegu był skazany na porażkę i walczył o jakiekolwiek punkty w tym pojedynku, ale bez powodzenia - opisał spotkania II ligi R. Buczek.

###

7. grudnia odbyły się w Smolnicy, III Wojewódzkie Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii i Wychowawczych. Zawodnicy Jakub Bafia, Marcel Jóźwiak i Olaf Klimas zajęli drugie miejsce w klasyfikacji grupowej. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zdobył wychowanek MOS-u Stargard , Jakub Bafia. Sukces zawodnika jest również zasługą trenera i mentora sportowego Rafała Buczka, który w ramach popołudniowych warsztatów, prowadzi w Stargardzie zajęcia z tenisa stołowego.

###

W dniach 9-11.12.2022 odbyło się w Zielonej Górze, 2. Grand Prix Polski Kadetów. Judyta Chodyniecka (Zalew Stepnica) nie wystąpiła w tym turnieju, zaś wśród kadetów Konrad Pyra (Darz Bór Karnieszewice) zajął miejsce 13-16, Cyprian Marczak (KTS Koszalinianin Koszalin) 17-24, a Łukasz Koper (KTS Koszalinianin Koszalin) 25-32.

- Nasi chłopcy grają już na przyzwoitym poziomie. Zaliczyli dobry występ, ale wciąż trzeba wymagać od nich więcej - opisał GPP w Zielonej Górze R. Buczek.

###

W dniach 10-11.12.2022 odbyło się w Sandomierzu, 2. Grand Prix Polski Weteranów. Wśród pań w kategorii wiekowej 65-69 lat, czwarte miejsce zajęła Halina Kiersznicka, a w przedziale wiekowym 70-74 lat, zawody wygrała Grażyna Wolny, zawodniczka ze Szczecina reprezentująca Rudę Śląską. Wśród panów w kategorii wiekowej 65-69 lat, Roman Kolin (Widuchowa) zajął miejsce 3-4, a w przedziale 70-74 lat, Janusz Żukowski (Szczecin) ukończył zawody na miejscu 7-8.

###

W miniony weekend grały również niższe ligi w naszym województwie. III liga: STS Dębno I - Victoria Chojna 16:2, Trzynastka II Szczecin - Griffin’s Spin II Szczecin 14:4, Technik I Świdwin - STLA Szczecinek 9:9, ATS I Stargard - KTS Koszalinianin I 7:11. IV liga: Mewa Resko - SALOS Szczecin 10:8, Flota Świnoujście - Griffin's Spin III Szczecin 11:7, ATS II Stargard - UKS Zalew II Stepnica 9:9, UKS Czarni Pieszcz - UKS TEAM TENIS 2005 BIAŁOGARD 8:10, ZTTS Złocieniec - KTS Koszalinianin III 5:13, STS Czapla Czaplinek - KTS II Kołobrzeg 17:1. V liga: Fala Trzebiatów - Enea Szczecin 11:7, Champion IV Police - Zalew III Stepnica 6:12, Darz Bór II Karnieszewice - STS Połczyn Zdrój 9:9, Perła Połczyn Zdrój - Gryf II Szczecinek 4:14, UKS Sucha Koszalińska - Gryf I Szczecinek 4:14.

###

11. grudnia rozegrano w Fabryce Energii 6 turniej drugiej edycji FETS 2022/2023 w amatorskim tenisie stołowym, w którym zwyciężył Krzysztof Wasielewski, drugi był Paweł Reichelt , a trzecie miejsce zajął Andrzej Mozol. W finale B najlepszy okazał się Lesław Gałkowski, drugi był Piotr Wołynka, a trzeci Rafał Marcel Ławik. W finale C wygrał Daniel Róg, druga był Basia Kaleńczuk, a trzeci Przemysław Czyżyk. W finale D wygrał Ryszard Ostrowski, druga była Anna Moszyk, a trzecie miejsce zajął Michał Misior. Zmagania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10, przy ulicy Łukasińskiego 110.

- Ludzie przed świętami chcieli się poruszać. W rywalizacji udział wzięło 35 zawodników. Rozgrywki odbywały się w czterech grupach A, B , C i D. Nasze zadania zostały wypełnione i już w najbliższą niedzielę zapraszamy na kolejny turniej - zakończył R. Buczek.