Tenis Stołowy. Przegląd najciekawszych wydarzeń [GALERIA]

Data publikacji: 08 grudnia 2022 r. 08:56
Ostatnia aktualizacja: 08 grudnia 2022 r. 09:56
Tenis Stołowy. Przegląd najciekawszych wydarzeń

Dnia 4. grudnia odbył się w Sianowie, I WTK Skrzatek i Skrzatów, w którym wystąpiło 16 skrzatów i 10 skrzatek. Wśród dziewcząt triumfowała Hanna Jelonek (Chrobry Międzyzdroje), druga była Amelia Pająk (Sucha Koszalińska), a trzecia Michalina Milewska (Enea Szczecin). Wśród chłopców wygrał Julian Skrzypczak (Teniga Szczecin), drugi był Krzysztof Marcinkiewicz (Perła Połczyn Zdrój), a trzeci Jakub Stańczyk (KTS Kołobrzeg).

- Postęp gry Henny Jelonek obserwuje już od dawna. Ojciec stawia na rozwój jej i brata. Wielkie brawa dla opiekunów Tenigi Szczecin, którzy przybyli na turniej w najbardziej licznej grupie. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, ale także trenerom i rodzicom - opisał WTK w Sianowie Rafał Buczek, grający trener klubu Top-Spin Szczecin.

###

W dniach 2-4.12.2022 odbyło się w Ostródzie, 2. Grand Prix Polski Juniorów. Wśród juniorek Wiktoria Hałabaty (Chrobry Międzyzdroje) ukończyła zawody na pozycji 45-48, a wśród juniorów Konrad Pyra (Darz Bór Karnieszewice) zajął miejsce 45-48.

###

W dniach 2-4.12.2022 odbyło się w Mławie, 2. Grand Prix Polski Żaków. Wśród żaczek Dagmara Tutak (Chrobry Międzyzdroje) ukończyła zawody na pozycji 41-44, a wśród żaków Hubert Jamro (SALOS Szczecin) zajął miejsce 37-40.

###

3. grudnia 2022 r. rozegrany został w Resku, Turniej Tenisa Stołowego z okazji 57 rocznicy Powstania Klubu Sportowego LKS Mewa Resko. Patronat nad turniejem po raz kolejny objął Starosta Powiatu Łobeskiego Renata Kulik oraz Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński. Rywalizacja odbyła się w 4 kategoriach: szkoły podstawowe, amatorzy, do 45 lat, +45. Wyniki: Szkoły podstawowe: Antoni Stańczyk, Adam Włodarczyk, Oliwier Rakowiecki; Amatorzy: Piotr Kujawski, Jerzy Bodnar, Krzysztof Babij; Do 45 lat: Damian Szczerba, Karol Sukurenko, Konrad Lisek; +45: Arkadiusz Grzesiak, Henryk Dzida, Dariusz Szmagliński.

###

W sobotę 3. grudnia rozegrano mecz III ligi grupy zachodniej, w którym STS Dębno pokonał u siebie Victorię Chojna 16:2. Honorowe punkty dla zespołu gości zdobyli: Robert Bałachowski 1 i Michał Olejnik 1.

###

W najbliższy piątek i sobotę odbędą się konsultacje w Fabryce Energii z Bartoszem Suchem, Mistrzem Polski w grze pojedynczej z 2011 r. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się na adres mailowy: rafal@top-spin.pl.

###

4. grudnia rozegrano w Fabryce Energii piąty turniej FETS cyklu 2022/2023, w którym zwyciężył Andrzej Mozol, drugi był Krzysztof Wasielewski, a trzecie miejsce zajął Grzegorz Lipiński. W finale B najlepszy okazał się Karyna Lvova, drugi był Paweł Reichelt, a trzeci Rafał Gustołek. W finale C wygrał Stanisław Koperski, drugi był Tomasz Leszczyński, a trzeci Janusz Daraszkiewicz. Zmagania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10, przy ulicy Łukasińskiego 110.

- W rywalizacji udział wzięło 30 zawodników. Rozgrywki odbywały się w trzech grupach A, B i C. Dość duże zaskoczenie, jeżeli chodzi o składy poszczególnych finałów. Poziom gry oceniam na fajny i wyrównany - zakończył R. Buczek.