Wtorek, 30 maja 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Tenis stołowy. Mistrzostwa Województwa Seniorów i Seniorek [GALERIA]

Data publikacji: 24 maja 2023 r. 23:17
Ostatnia aktualizacja: 27 maja 2023 r. 09:57
Tenis stołowy. Mistrzostwa Województwa Seniorów i Seniorek
 

21 maja 2023 r. w Hali Sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Bierzwniku, rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym.

Wyniki:

Seniorzy: 1. Bartosz Dobrowolański (Griffin’s Spin Szczecin), 2. Tomasz Tabor (Darz Bór Karnieszewice), 3. Artur Lemieszka (Griffin’s Spin Szczecin) i Kamil Rudomina (Champion Police).

Seniorki: 1. Katarzyna Grzegorczuk (KTS Koszalinianin Koszalin), 2. Karolina Kania (Zalew Stepnica), 3. Karin Kmiecik i Martyna Moskwa (Griffin’s Spin Szczecin).

Gra podwójna mężczyzn: 1. Bartosz Dobrowolański i Dawid Kosiński (Griffin’s Spin Szczecin, 2. Bartosz Jemilianowicz i Konrad Lisek (Visonex Top Wierzbięcin), 3. Artur Lemieszka i Patryk Stanisławczyk (Griffin’s Spin Szczecin) oraz Tomasz Tabor i Konrad Pyra (Darz Bór Karnieszewice).

Gra podwójna kobiet: 1. Karolina Kania (Zalew Stepnica) i Katarzyna Grzegorczuk (KTS Koszalinianin Koszalin), 2. Martyna Moskwa (Griffin’s Spin Szczecin) i Karolina Ligocka (Gryf Szczecinek), 3. Zuzanna Kmiecik i Karin Kmiecik (Griffin’s Spin Szczecin).

Gra podwójna mieszana: 1. Bartosz Jemilianowicz (Visonex Top Wierzbięcin) i Katarzyna Grzegorczuk (KTS Koszalinianin Koszalin), 2. Bartosz Dobrowolański i Martyna Moskwa (Griffin’s Spin Szczecin), 3. Dawid Kosiński (Griffin’s Spin Szczecin) i Karolina Kania (Zalew Stepnica) oraz Maciej Stadnik i Karin Kmiecik (Griffin’s Spin Szczecin).

- Fajna oprawa turnieju. Konferansjerem był Dawid Wajda i bardzo dobrze wywiązał się ze swojego zadania. Wśród seniorów wygrał Bartosz Dobrowolański, który jest w bardzo dobrej formie i pod jego dyktando przebiegały rozgrywki mężczyzn. Wśród seniorek nie było niespodzianek. W grze deblowej mężczyzn w cuglach wygrał duet Dawid Kosiński/Bartosz Dobrowolański, co jest pozytywnym aspektem przed zbliżającymi się barażami o I ligę - opisał mistrzostwa w Bierzwniku Rafał Buczek, grający trener klubu Top-Spin Szczecin.

###

W sobotę 20 maja rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Województwa skrzatów i skrzatek. W zawodach wystąpiło blisko 40 zawodników reprezentujących 9 klubów.

Wyniki:

Skrzaty: 1. Jakub Stańczyk (KTS Kołobrzeg), 2. Julian Skrzypczak (Teniga Szczecin), 3. Karol Ślusarczyk (Iskra Łasko).

Skrzatki: 1. Michalina Milewska (Enea Szczecin), 2. Hanna Jelonek (Chrobry Międzyzdroje), 3. Milena Szymanowska (Iskra Łasko).

###

W weekend 20-21 maja rozegrano w Międzyzdrojach - 9. Grand Prix Polski Weteranów. W zawodach udział wzięło ponad 240 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Najlepsze wyniki naszych reprezentantów:

Kobiety 40-49 lat: 3 miejsce: Iwona Rosik (Szczecin); 65-69 lat: 2 miejsce: Halina Kiersznicka (Szczecin).

Mężczyźni 60-64 lat: 7 miejsce: Ireneusz Moralewicz (Goleniów); 70-74 lat: 1 miejsce: Janusz Żukowski (Szczecin).

###

17 czerwca odbędzie się w Sianowie, VIII turniej tenisa stołowego o Puchar przewodniczącego komisji krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy. Wstęp na turniej jest bezpłatny, a zawody odbędą się w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Dworcowej 26A. Start rozgrywek zaplanowano na godz. 10. Organizatorami turnieju są Krajowy Sekretariat Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność” oraz klub sportowy Darz Bór Karnieszewice.

###

21 maja odbył się szósty, wiosenny turniej FETS w amatorskim tenisie stołowym. W finale A zwyciężył Wojciech Kuc, drugi był Tomasz Kolenda, a trzeci Krzysztof Rusiecki. W finale B najlepszy był Roman Filipowicz, drugi Grzegorz Lipiński, a trzeci Rafał Gustołek. W finale C wygrał Janusz Daraszkiewicz, drugi był Davtian Heorhii, a trzeci Piotr Sterna. W finale D wygrał Tomasz Cyranka, druga była Inna Snegurova, a trzeci Przemysław Tomczak. Zmagania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10 w Fabryce Energii, przy ulicy Łukasińskiego 112.

- W turnieju wystąpiło 33 zawodników. Ładna pogoda sprzyjała innym aktywnościom fizycznym, ale z frekwencji jesteśmy zadowoleni. Pojawiły się dwie nowe osoby, a rywalizacja w grupach była bardzo zacięta. Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na kolejny turniej - zakończył R. Buczek.

PR

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

🏓
2023-05-25 11:12:31
👍👍👍

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA