Tenis stołowy. Drugi wakacyjny turniej FETS [GALERIA]

Data publikacji: 29 czerwca 2022 r. 19:38
Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2022 r. 19:43
Tenis stołowy. Drugi wakacyjny turniej FETS

Dopiero 18. czerwca, rozegrane zostało zaległe spotkanie trzeciej ligi grupy spadkowej pomiędzy zespołami LUKS Gryfice i UKS-T Victoria Chojna. Mecz miał się odbyć pierwotnie 19. lutego. Gospodarze wygrali to spotkanie 10:4.

- Obydwie drużyny dość długo nie mogły dojść do porozumienia, w sprawie terminu rozegrania tego spotkania. Zespół z Gryfic wystąpił w najsilniejszym składzie i ten wynik nie jest dla mnie zaskoczeniem - opisał mecz Rafał Buczek, grający trener Top-Spinu Szczecin.

###

Za nami ostatni turniej zorganizowany przez klub Griffin’s Spin Szczecin w sezonie 2021/2022. Najlepszy w całym cyklu okazał się Bartosz Dobrowolański, drugie miejsce zajął Dawid Kosiński (obaj Griffin’s Spin Szczecin), a trzecie Marcin Jurkiewicz (UKS Champion Police). Czwarte miejsce wywalczył Rafał Szarycki (UKS Champion Police). W całym cyklu odbyły się trzy turnieje. Łącznie rozegranych zostało 165 pojedynków, a w zawodach udział wzięło 28 zawodników i zawodniczek (w tym trzech nieposiadających przynależności klubowej), reprezentujących pięć zachodniopomorskich i dwie wielkopolskie kluby tenisa stołowego.

- Zgodnie z przewidywaniami, na czele klasyfikacji znaleźli się najlepsi zawodnicy, którzy na co dzień grają w II bądź III lidze - opisał zakończony turniej R. Buczek.

###

Za nami II wakacyjny turniej FETS. W miniony weekend zwyciężył Krzysztof Rusiecki, drugi był Marek Redzimski, a trzecie miejsce zajęła Karolina Ligocka. Rozgrywki odbywają się w każdą niedzielę, w Szczecinie - przy ulicy Łukasińskiego 110 (Fabryka Energii). Przed startem turnieju rozdane zostały nagrody za poprzedni cykl rozgrywek. Najlepsza szóstka zawodników została nagrodzona przez organizatorów turnieju.

- W minioną niedzielę zagrały 33 osoby, choć zapisało się 36. Frekwencja jak na taką pogodę była niezła. Poziom zawodów ciągle rośnie i jest zacięta walka, przy dobrej, sportowej atmosferze. W ten weekend zagraliśmy systemem grupowym - opisał niedzielny turniej R. Buczek.

Na niedzielny, amatorski turniej tenisa stołowego można się zapisać przez stronę: www.czasnarozrywke.pl. (Tenis stołowy - zachodniopomorskie). Zapisy trwają do soboty, do godziny 19.00.