Tenis stołowy. Marcin Woskowicz w ćwierćfinale gry mieszanej

Data publikacji: 29 marca 2022 r. 17:56
Ostatnia aktualizacja: 30 marca 2022 r. 13:11

W dniach 25-27 marca br. odbyły się w Częstochowie 90. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Marcin Woskowicz i Karol Szarmach (Darz Bór Karnieszewice) odpadli już w pierwszej rundzie i zajęli miejsca 33-48. Zawody wygrał Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo), wychowanek klubu KTS Koszalinianin Koszalin. Wśród pań nasze województwo reprezentowała Alicja Łebek, która również odpadła w pierwszej rundzie i zajęła miejsce 17-32. Turniej wygrała Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław). Para mieszana Marcin Woskowicz (Darz Bór Karnieszewice) i Dominika Wołowiec (MUKS Start Nadarzyn) dotarła do ćwierćfinału rozgrywek, zajmując miejsce 5-8. Para kobiet Alicja Łebek (Chrobry Międzyzdroje) i Paulina Nowacka (LKTS Luboń) zajęły miejsce 9-16, a wśród mężczyzn para Marcin Woskowicz (Darz Bór Karnieszewice) i Artur Białek (UKS Olesno), ukończyła zawody na miejscach 9-16.

- Karol Szarmach odpadł z Jakubem Kwapisiem. Jest to jednak półka wyżej. Mówimy o zawodniku, który trenuje 5-6 godzin dziennie, więc ciężko było znaleźć argumenty dla naszego zawodnika. Szkoda pojedynku Marcina Woskowicza, który minimalnie przegrał z Nestorem Wasylkowskim (3:4), a mecz był bardzo zacięty. Jeżeli chodzi o grę mieszaną, to po cichu liczyłem na medal - opisał turniej w Częstochowie Rafał Buczek, grający trener Top-Spinu Szczecin.

###

Za nami dziesiąty amatorski turniej w Fabryce Energii, który zakończył drugi cykl rozgrywek. W miniony weekend zwyciężył Jacek But, druga była Karolina Ligocka, a na trzecim miejscu uplasował się Paweł Reichelt. Najlepsza szóstka zawodników po drugim cyklu rozgrywek prezentuje się następująco: Jacek But, Wojciech Dzięgielewski, Rafał Stawiński, Paweł Reichelt, Ryszard Szatkowski i Cezary Grygoruk. Zawody odbywają się w każdą niedzielę, w Szczecinie - przy ulicy Łukasińskiego 110.

- Turniej się rozrasta. W rozgrywkach udział wzięło 43 zawodników. Pobity został kolejny rekord frekwencji. Sklasyfikowanych już mamy około 160 graczy. Widać, że niektórzy zawodnicy trenują w tygodniu, co podnosi poziom rozgrywek. Najważniejszym celem zawodów było poruszanie się i dobre spędzenie niedzieli. Gościnnie w zawodach udział wzięły dzieci z Zespołu Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej - podsumował turniej R. Buczek.

###

ZPZTS zaprasza na III WTK skrzatów i skrzatek. Zawody odbędą się w sobotę 2 kwietnia, w Fabryce Energii przy ul. Łukasińskiego 110. Start o godz. 10.

- Warto przyjść i zobaczyć jak grają dzieciaki. Organizatorom pomagać będzie klub Teniga Szczecin - zaprasza na turniej R. Buczek.

###

25 marca br. odbyły się w Smolnicy II Mistrzostwa Województwa Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii. Drużyna MOS PESTA Stargard pod wodzą trenera Rafała Buczka zdobyła II miejsce, a Olaf Klimas - najwyżej sklasyfikowany zawodnik stargardzkiego MOS-u, zajął miejsce III. Opiekunem koordynującym ekipę ze Stargardu była Pani Julita, a sukces nie miałby miejsca gdyby nie zaangażowanie w szkolenie Dyrektora Pana Łukasza Koteckiego oraz Prezesa Pana Mirosława Rybkowskiego. Punktacja indywidualna przedstawia się następująco: I miejsce - Arkadiusz Wiśniewski (MOS Smolnica), II miejsce - Bartosz Żukowski (MOS Smolnica), III miejsce - Olaf Klimas (MOS Stargard). Klasyfikacja zespołowa: I miejsce - MOS Smolnica, II miejsce - MOS Stargard, III miejsce - MOS Szczecin im. Św. Brata Alberta.