Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Tenis. Iga Świątek w III rundzie

Data publikacji: 10 lutego 2021 r. 12:24
Ostatnia aktualizacja: 10 lutego 2021 r. 12:35

Iga Świątek awansowała w środę do trzeciej rundy Australian Open. Triumfatorka ubiegłorocznego Rolanda Garrosa pokonała w dwóch setach Włoszkę Camilę Giorgi 6:2, 6:4. Kolejną przeciwniczką Polki będzie Francuzka Fiona Ferro.

Pierwszy set szybko padł łupem Polki. Świątek już w trzecim gemie przełamała Włoszkę, siejąc spustoszenie po jej stronie kortu kapitalnymi forhendami. Drugi set był już dużo bardziej zacięty, mimo, że rozpoczął się od dwóch wygranych gemów Świątek. Włoszka walczyła jednak o odwrócenie losów meczu. Wygrała trzy kolejne gemy, po raz pierwszy w meczu przełamując Świątek. W szóstym gemie przy kolejnym własnym podaniu Polka wyszła obronną ręką ze sporych opresji, aby za chwilę wygrać dwa olejne gemy. Zwycięstwo w meczu Polka przypieczętowała w dziesiątym gemie drugiego seta.

Tym samym Świątek zrewanżowała się Włoszce za gładko porażkę 2:6, 0:6 sprzed dwóch lat w drugiej rundzie Australian Open.

W trzeciej rundzie przeciwniczką Polki będzie Fiona Ferro, która po raz pierwszy w karierze zagra w III rundzie Australian Open. 23-letnia Francuzka zajmuje 46. miejsce w klasyfikacji tenisistek. W dorobku ma dwa tytuły WTA. W 2019 roku triumfowała w Lozannie, a w 2020 roku w Palermo.

W ubiegłym roku dotarła też do 1/8 finału Rolanda Garrosa, w którym triumfowała Iga Świątek.