Tenis. Czesi bezkonkurencyjni

Data publikacji: 09 czerwca 2019 r. 18:10
Ostatnia aktualizacja: 09 czerwca 2019 r. 18:10

Od wtorku do soboty na kortach przy al. Wojska Polskiego odbywała się druga edycja międzynarodowego turnieju tenisowego 14-latków z cyklu Tennis Europe pod nazwą Kia Polmotor Szczecin Open 2019, w którym startowało blisko 60 zawodników i zawodniczek z Europy, a najliczniejszą grupę stanowili Polacy, Czesi, Niemcy i Ukraińcy. Turniej zdominowali Czesi, bo wygrali wszystkie konkurencje w singlu i deblu (Patrick Oplustil, Krystof Svojgr/Filip Hanzelin, Lucie Urbanova, Magdalena Smekalova/Lucie Urbanova).

Ze szczecinian i jednocześnie z Polaków, najlepszym wynikiem w grze pojedynczej chłopców może pochwalić się trenowany przez trenera Łukasza Markowskiego zawodnik SKT Promasters Szczecin Dorian Juszczak, który zajął III miejsce. W deblu D. Juszczak, w parze z Nikodemem Barcikiem, też zajął III lokatę. Kolejny szczecinianin i podopieczny Ł. Markowskiego, Kacper Królikowski, doszedł do 1/8 finału singla i ćwierćfinału debla. Najlepiej z Polaków w grze deblowej wypadli zajmując II miejsce Leon Zaorski i Marcin Andrzejczak. Wśród dziewcząt dwie szczecinianki czyli Barbara Straszewska i Nadia Kulbiej doszły do 1/8 finału gry pojedynczej co jest sukcesem, bo były młodsze o rok od większości rywalek. Wśród Polek w singlu najdalej doszła Malwina Rowińska zajmując II miejsce, a w deblu Olivia Bergler i Maria Głowacka również zajęły II pozycję. ©℗

Na zdjęciu od lewej: sędzia naczelna Anna Kurek, Krystof Svojgr, Patrick Oplustil, Łukasz Markowski - dyrektor turnieju, Lucie Urbanova i Malwina Rowińska.