sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Stadion powinien być wizytówką

Stadion powinien być wizytówką

Stadion powinien być wizytówką
Data publikacji: 2015-12-14 19:16
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-15 15:25
Wywietleń: 339 55699

Rozmowa z Kacprem Kozłowskim - przedstawicielem Investment Support

Kacper Kozłowski z Investment Support kierował pracami zajmującymi się analizą studium wykonalności obiektu. Prace były wykonywane na obiektach Dąbia i terenów przyległych do obecnego stadionu Pogoni.

- Twierdzi pan, że nie warto modernizować ?

- W Walencji postanowili remontować stary obiekt. Kibice i gmina uznali, że to historyczne miejsce, do którego ludzie są przywiązani i remontują ten stadion już długo, a koszty ciągle rosną. Rosną w gigantycznym tempie.

- Może lepiej wybudować obiekt w formule partnerstwa publiczno - prywatnego. Taka koncepcja była 5, 6 lat temu i upadła.

- Ten wariant doskonale sprawdza się na zachodzie. W Niemczech niemal wszystkie stadiony powstają w ten sposób, we Francji wszystkie obiekty na Europy też wybudowano w tej formule. U nas przepisy są jednak trochę inne, system Najwyższej Izby Kontroli mógłby się okazać barierą nie do przeskoczenia. Tak w skrócie ujmując.

- Wspomniał pan, że lepiej budować za miastem. Gdańsk, a szczególnie Wrocław są jednak tego zaprzeczeniem.

- Stadion w Gdańsku powstał na terenie przeznaczonym do rewitalizacji przestrzeni publicznej, do tej pory zrujnowanej. To jest inwestycja wieloletnia i długofalowa. Za jakiś czas, może za lat kilka, lub kilkanaście będzie tam całkiem nowa dzielnica. Podobnie we Wrocławiu. Komunikacja jest dobra, tereny wokół do zagospodarowania. Duże stadiony poza miastem muszą powstawać w oparciu o długoletni program inwestycyjny. Wtedy to ma sens. ©℗ (p)

Cała rozmowa we wtorkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

A ..to ty na tym zdjeciu?
W Malmö sytuacja byla dokladnie taka sama jak teraz ze stadionem na Twardowskiego a moze jeszcze gorsza.Jakos nikt tutaj nie wpadl na twoje pomysly..Renowacja nastapila nazwa stadionu przybrala nazwe Banku i wszyscy zadowoleni ! Ty z tego zdjecia napewno boisz sie tego MISIA z Edynburga prawda?..Masz racje kazdy by sie tego MISIA bal bo MISIU podobno ma byc tak zaprogramowany ze bedzie wyszukiwal a pozniej gryzl w d*** kazdego kumpla twego no chyba ze wszyscy twoi wyznawcy sprobuja skoku z tej trampoliny do basenu pozbawionego wczesniej wody .Wtedy juz MISIU niech sobie stoi przy glownym wejsciu noworestaurowanego stadionu przy Twardowskiego imieniem jakiegos Banku i wzbudza podziw.
2015-12-15 13:55:36
kalafior
do pierwszego postu - sugerujesz że miasto zamiast stadionu powinno otworzyć własną "Miejską Stocznię Szczecin"? Pomysł fajny ale wedle prawa nierealny :) @noga - wg ciebie najniższe warstwy społeczne (choć co do kibiców to się mylisz) nie mają prawa do rozrywki. Melomanom choć ich to jest dopiero garstka, wybudowano nową filharmonię
2015-12-15 12:17:51
kaes
W Walencji jest nowy duży stadion ale jeszcze nie ukończony.
2015-12-15 09:06:35
Noga
Nie ma co się oszukiwać, piłka nożna to rozrywka dla niższych warstw społecznych, a na mecze przychodzi mniej niż 5% populacji miasta, więc o czym tu debatujemy? Dać ludziom igrzyska, zamiast chleba, to najstarsza forma obłaskawiania plebsu.
2015-12-15 06:50:40
Tylko zdrajcy mogą
budować stadiony, kiedy stocznia trawą zarasta...
2015-12-14 19:36:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy