Wtorek 21 września 2021r. 
REKLAMA

Bój o stadion. Komisja Sportu bez opinii

Data publikacji: 2015-12-14 12:51
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-14 15:10
Bój o stadion. Komisja Sportu bez opinii
 

Komisja Sportu w Urzędzie Miejskim miała w poniedziałek opiniować projekt inicjatywy obywatelskiej nawołujący radnych, by wymusili na prezydencie zaniechanie modernizacji stadionu piłkarskiego. Komisja nie wydała opinii, bo nie znała scenariusza popołudniowej debaty prezydenta z radnymi.

Przewodniczący Marek Kolbowicz zaproponował, by członkowie komisji wyrazili swoją opinię we wtorek rano. Wtedy będą po poniedziałkowej, popołudniowej debacie w sprawie stadionu i wiedzieć będą w sprawie znacznie więcej.

Piotr Krzystek na poniedziałkową debatę zaprosił radnych, a uczynił to drogą mailową w piątek o godzinie 15. Taki tryb działania nie był przypadkowy. Od opinii radnych zależy, czy projekt modernizacji stadionu będzie realizowany.

Szefowie największych klubów partyjnych w Szczecinie przed wyborami wypowiadali się jednoznacznie na temat modernizacji stadionu. Byli temu przeciwni. Nie wiadomo jednak, jaki będzie we wtorek wynik głosowania. Dyscypliny partyjnej nie ma, więc różne scenariusze wchodzą w grę.

Nieoficjalnie wiemy, że bez względu na opinię radnych proces modernizacji stadionu będzie kontynuowany. Na pewno aż do czasu ogłoszenia przetargu budowlanego. Ten ma nastąpić na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku. Wtedy poznamy prawdziwy koszt modernizacji.

Na poniedziałkowej Komisji Sportu wszyscy wypowiadający się radni poddawali w wątpliwość sens modernizacji stadionu. Były to jednak tylko opinie bez żadnej odpowiedzialności. ©℗ (par)

Podpis pod zdjęcie: Członkowie Komisji Sportu debatowali w poniedziałek o stadionie, ale żadnego wspólnego stanowiska w sprawie nie zajęli.

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

MArcin
2015-12-14 13:50:03
"Na pewno aż do czasu ogłoszenia przetargu budowlanego. Ten ma nastąpić na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku. Wtedy poznamy prawdziwy koszt modernizacji." Przeciez przetargi sa juz dawno ustawione pod remont.Dlatego Krzystek tak kurczowo sie trzyma modernizacji,głupio byłoby oddawać teraz koperty...
ewa
2015-12-14 12:19:06
Szczecinianie nie dlatego uciekają z tego miasta bo stadion im się nie podoba .Uciekają z tąd bo tu nie ma pracy za godziwą pensje.Tu nie ma za co rodziny utrzymać.
Własne zdanie
2015-12-14 12:05:41
To po co potrzebna jest taka bezradna rada?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ