Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Sportowe zmagania przedszkolaków

Data publikacji: 03 czerwca 2016 r. 19:33
Ostatnia aktualizacja: 03 czerwca 2016 r. 19:33
Sportowe zmagania przedszkolaków
 

W najbliższą sobotę (4 czerwca) halę widowiskowo-sportową Azoty Arena opanują szczecińskie przedszkolaki. To właśnie tego dnia odbędzie się „II Halowa Olimpiada Przedszkolaków”, w której udział weźmie aż 800 dzieci z 40 przedszkoli publicznych z całego miasta.

Zawody poprzez swoją formę przygotowują dziecko mentalnie do podejmowania aktywności fizycznej i działania w grupie. Ponadto, organizatorzy chcą w ten sposób również zapobiegać otyłości wśród dzieci oraz walczyć z coraz większą ilością zwolnień z zajęć wychowania fizycznego.

Poszczególne reprezentacje przedszkoli, biorące udział w wydarzeniu, będą miały do wykonania różnorodne zadania, umieszczone na 9 różnych stacjach. Wśród nich, znalazły się następujące konkurencje: „Płyń jak najdalej” (ergometr wioślarski), „Bądź sprawny” (tor przeszkód), „Mały karateka” (podstawowe elementy karate) i „Stacja gimnastyczna” (gimnastyka sportowa przygotowana przez MKS Kusy Szczecin).

Dodatkowo na przedszkolaków, będą czekały także zadania związane z układaniem puzzli i dużych liter, rysowaniem, ekologią i segregowaniem odpadów, a także rysowaniem. W trakcie wydarzenia szczególna uwaga zostanie zwrócona na promowanie prozdrowotnego trybu życia, również poprzez przygotowanie specjalnego stanowiska ze zdrową żywnością. ©℗

(mij)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA