czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Sportowe zmagania przedszkolaków

Sportowe zmagania przedszkolaków

Sportowe zmagania przedszkolaków
Data publikacji: 2016-06-03 19:33
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-03 19:33
Wywietleń: 1472 136439

W najbliższą sobotę (4 czerwca) halę widowiskowo-sportową Azoty Arena opanują szczecińskie przedszkolaki. To właśnie tego dnia odbędzie się „II Halowa Olimpiada Przedszkolaków”, w której udział weźmie aż 800 dzieci z 40 przedszkoli publicznych z całego miasta.

Zawody poprzez swoją formę przygotowują dziecko mentalnie do podejmowania aktywności fizycznej i działania w grupie. Ponadto, organizatorzy chcą w ten sposób również zapobiegać otyłości wśród dzieci oraz walczyć z coraz większą ilością zwolnień z zajęć wychowania fizycznego.

Poszczególne reprezentacje przedszkoli, biorące udział w wydarzeniu, będą miały do wykonania różnorodne zadania, umieszczone na 9 różnych stacjach. Wśród nich, znalazły się następujące konkurencje: „Płyń jak najdalej” (ergometr wioślarski), „Bądź sprawny” (tor przeszkód), „Mały karateka” (podstawowe elementy karate) i „Stacja gimnastyczna” (gimnastyka sportowa przygotowana przez MKS Kusy Szczecin).

Dodatkowo na przedszkolaków, będą czekały także zadania związane z układaniem puzzli i dużych liter, rysowaniem, ekologią i segregowaniem odpadów, a także rysowaniem. W trakcie wydarzenia szczególna uwaga zostanie zwrócona na promowanie prozdrowotnego trybu życia, również poprzez przygotowanie specjalnego stanowiska ze zdrową żywnością. ©℗

(mij)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
27
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie