poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Sport > Sportowe zmagania przedszkolaków

Sportowe zmagania przedszkolaków

Sportowe zmagania przedszkolaków
Data publikacji: 2016-06-03 19:33
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-03 19:33
Wywietleń: 1299 136439

W najbliższą sobotę (4 czerwca) halę widowiskowo-sportową Azoty Arena opanują szczecińskie przedszkolaki. To właśnie tego dnia odbędzie się „II Halowa Olimpiada Przedszkolaków”, w której udział weźmie aż 800 dzieci z 40 przedszkoli publicznych z całego miasta.

Zawody poprzez swoją formę przygotowują dziecko mentalnie do podejmowania aktywności fizycznej i działania w grupie. Ponadto, organizatorzy chcą w ten sposób również zapobiegać otyłości wśród dzieci oraz walczyć z coraz większą ilością zwolnień z zajęć wychowania fizycznego.

Poszczególne reprezentacje przedszkoli, biorące udział w wydarzeniu, będą miały do wykonania różnorodne zadania, umieszczone na 9 różnych stacjach. Wśród nich, znalazły się następujące konkurencje: „Płyń jak najdalej” (ergometr wioślarski), „Bądź sprawny” (tor przeszkód), „Mały karateka” (podstawowe elementy karate) i „Stacja gimnastyczna” (gimnastyka sportowa przygotowana przez MKS Kusy Szczecin).

Dodatkowo na przedszkolaków, będą czekały także zadania związane z układaniem puzzli i dużych liter, rysowaniem, ekologią i segregowaniem odpadów, a także rysowaniem. W trakcie wydarzenia szczególna uwaga zostanie zwrócona na promowanie prozdrowotnego trybu życia, również poprzez przygotowanie specjalnego stanowiska ze zdrową żywnością. ©℗

(mij)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie