Niedziela, 24 września 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Kryzys na hali [GALERIA]

Data publikacji: 23 maja 2016 r. 18:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:03
Kryzys na hali
 

Ważny mecz - sportowe wydarzenie w Azoty Arenie. Na widowni - tysiące osób. Nagle pojawia się realne terrorystyczne zagrożenie. Sygnał do ewakuacji. Wszystkich obecnych w hali przy ul. Szafera trzeba uratować.

Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń ph. „Widzowie", jakie w poniedziałek (23 maja) zostały przeprowadzone z udziałem jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w Szczecinie (Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM, straż miejska), jednostek policji miejskiej i wojewódzkiej (wydzielone siły i środki pododdziału antyterrorystycznego KWP) oraz służb ratowniczych: od medycznych po straż pożarną. W roli ok. 1200 statystów, czyli ewakuowanych widzów, wystąpili m.in. studenci bezpieczeństwa wewnętrznego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz uczniowie szczecińskich szkół średnich.

- Po raz pierwszy w Szczecinie ćwiczenie przeprowadzono na tak dużym obiekcie. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo miały okazję zapoznać się z warunkami panującymi na hali widowiskowej Azoty Arena, a także sprawdzić w warunkach zbliżonych do rzeczywistych współdziałanie tychże jednostek - informuje Urząd Miasta Szczecin, organizator ćwiczeń. Inicjatorami przeprowadzenia szkolenia są pracownicy dydaktyczno-naukowi Instytutu Politologii i Europeistyki US realizujący zajęcia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Tego typu szkolenia odbywają się regularnie. W ostatnich latach organy bezpieczeństwa przeprowadzały m.in. ćwiczenie w Urzędzie Miasta symulujące atak terrorystyczny na serwerownię, ćwiczenie na Darze Młodzieży - przed The Tall Ships Race - symulujące pożar statku czy szkolenie ratownictwa w trakcie powodzi, które odbyło się na Wyspie Puckiej.

6 czerwca o g. 12 na Wydziale Humanistycznym US odbędzie się seminarium podsumowujące przebieg ćwiczenia „WIDZOWIE”.

(an, p)

Fot. Robert Stachnik

Więcej zdjęć w naszej galerii

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ewa
2016-05-24 14:30:56
Dodam jeszcze na sklepie i na magazynie. Ostatnio szefowa siedziała na kuchi w restauracji.
Miś na Miarę
2016-05-24 08:18:40
W hali. Kurier jeszcze głęboko w RWPG - co zdanie to rusycyzm. "na hali" "na uniwersytecie" "na zawodie" - nie warto wrócić do polskiej formy? Przecież tawariszczy już tego nie czytają. Medalu TPPR nie dadzą. Nawet konsul nie poklepie, teraz tam już jest IPN. A państwo ciągle te "ruki pa szwam"?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA