piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kryzys na hali

Kryzys na hali [GALERIA]

Kryzys na hali
Data publikacji: 2016-05-23 18:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 2511 135149

Ważny mecz - sportowe wydarzenie w Azoty Arenie. Na widowni - tysiące osób. Nagle pojawia się realne terrorystyczne zagrożenie. Sygnał do ewakuacji. Wszystkich obecnych w hali przy ul. Szafera trzeba uratować.

Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń ph. „Widzowie", jakie w poniedziałek (23 maja) zostały przeprowadzone z udziałem jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w Szczecinie (Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM, straż miejska), jednostek policji miejskiej i wojewódzkiej (wydzielone siły i środki pododdziału antyterrorystycznego KWP) oraz służb ratowniczych: od medycznych po straż pożarną. W roli ok. 1200 statystów, czyli ewakuowanych widzów, wystąpili m.in. studenci bezpieczeństwa wewnętrznego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz uczniowie szczecińskich szkół średnich.

- Po raz pierwszy w Szczecinie ćwiczenie przeprowadzono na tak dużym obiekcie. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo miały okazję zapoznać się z warunkami panującymi na hali widowiskowej Azoty Arena, a także sprawdzić w warunkach zbliżonych do rzeczywistych współdziałanie tychże jednostek - informuje Urząd Miasta Szczecin, organizator ćwiczeń. Inicjatorami przeprowadzenia szkolenia są pracownicy dydaktyczno-naukowi Instytutu Politologii i Europeistyki US realizujący zajęcia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Tego typu szkolenia odbywają się regularnie. W ostatnich latach organy bezpieczeństwa przeprowadzały m.in. ćwiczenie w Urzędzie Miasta symulujące atak terrorystyczny na serwerownię, ćwiczenie na Darze Młodzieży - przed The Tall Ships Race - symulujące pożar statku czy szkolenie ratownictwa w trakcie powodzi, które odbyło się na Wyspie Puckiej.

6 czerwca o g. 12 na Wydziale Humanistycznym US odbędzie się seminarium podsumowujące przebieg ćwiczenia „WIDZOWIE”.

(an, p)

Fot. Robert Stachnik

Więcej zdjęć w naszej galerii

Komentarze

Ewa
Dodam jeszcze na sklepie i na magazynie. Ostatnio szefowa siedziała na kuchi w restauracji.
2016-05-24 14:30:56
Miś na Miarę
W hali. Kurier jeszcze głęboko w RWPG - co zdanie to rusycyzm. "na hali" "na uniwersytecie" "na zawodie" - nie warto wrócić do polskiej formy? Przecież tawariszczy już tego nie czytają. Medalu TPPR nie dadzą. Nawet konsul nie poklepie, teraz tam już jest IPN. A państwo ciągle te "ruki pa szwam"?
2016-05-24 08:18:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie