piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kryzys na hali

Kryzys na hali [GALERIA]

Kryzys na hali
Data publikacji: 2016-05-23 18:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 2661 135149

Ważny mecz - sportowe wydarzenie w Azoty Arenie. Na widowni - tysiące osób. Nagle pojawia się realne terrorystyczne zagrożenie. Sygnał do ewakuacji. Wszystkich obecnych w hali przy ul. Szafera trzeba uratować.

Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń ph. „Widzowie", jakie w poniedziałek (23 maja) zostały przeprowadzone z udziałem jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w Szczecinie (Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM, straż miejska), jednostek policji miejskiej i wojewódzkiej (wydzielone siły i środki pododdziału antyterrorystycznego KWP) oraz służb ratowniczych: od medycznych po straż pożarną. W roli ok. 1200 statystów, czyli ewakuowanych widzów, wystąpili m.in. studenci bezpieczeństwa wewnętrznego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz uczniowie szczecińskich szkół średnich.

- Po raz pierwszy w Szczecinie ćwiczenie przeprowadzono na tak dużym obiekcie. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo miały okazję zapoznać się z warunkami panującymi na hali widowiskowej Azoty Arena, a także sprawdzić w warunkach zbliżonych do rzeczywistych współdziałanie tychże jednostek - informuje Urząd Miasta Szczecin, organizator ćwiczeń. Inicjatorami przeprowadzenia szkolenia są pracownicy dydaktyczno-naukowi Instytutu Politologii i Europeistyki US realizujący zajęcia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Tego typu szkolenia odbywają się regularnie. W ostatnich latach organy bezpieczeństwa przeprowadzały m.in. ćwiczenie w Urzędzie Miasta symulujące atak terrorystyczny na serwerownię, ćwiczenie na Darze Młodzieży - przed The Tall Ships Race - symulujące pożar statku czy szkolenie ratownictwa w trakcie powodzi, które odbyło się na Wyspie Puckiej.

6 czerwca o g. 12 na Wydziale Humanistycznym US odbędzie się seminarium podsumowujące przebieg ćwiczenia „WIDZOWIE”.

(an, p)

Fot. Robert Stachnik

Więcej zdjęć w naszej galerii

Komentarze

Ewa
Dodam jeszcze na sklepie i na magazynie. Ostatnio szefowa siedziała na kuchi w restauracji.
2016-05-24 14:30:56
Miś na Miarę
W hali. Kurier jeszcze głęboko w RWPG - co zdanie to rusycyzm. "na hali" "na uniwersytecie" "na zawodie" - nie warto wrócić do polskiej formy? Przecież tawariszczy już tego nie czytają. Medalu TPPR nie dadzą. Nawet konsul nie poklepie, teraz tam już jest IPN. A państwo ciągle te "ruki pa szwam"?
2016-05-24 08:18:40

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie