Czwartek, 14 listopada 2024 r. 
REKLAMA

Siatkówka. Wyłudzenia w Chemiku, zatrzymano trzecią osobę

Data publikacji: 22 listopada 2019 r. 23:01
Ostatnia aktualizacja: 22 listopada 2019 r. 23:04
Siatkówka. Wyłudzenia w Chemiku, zatrzymano trzecią osobę
 

W piątek zatrzymano trzecią osobę działającą na szkodę klubu piłki siatkowej Chemik Police. Taką informację przekazała w piątek Prokuratura Regionalna w Szczecinie. W czwartek w tej sprawie zatrzymano byłą prezes klubu Joannę Ż. i byłego dziennikarza będącego również dyrektorem biura poselskiego Danuty Hübner.

Oboje mieli przywłaszczyć 184,5 tys. zł. Część z tych pieniędzy miała być przeznaczona na finansowanie kampanii wyborczej kandydata na posła. Śledztwo jest w toku i jest rozwojowe. Prokuratura nie podała danych trzeciej zatrzymanej osoby w sprawie.

Prokuratura zakończyła czynności z wcześniej zatrzymanymi osobami. Zastosowano wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze - poinformował w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Marcin Lorenc.

Oboje usłyszeli zarzuty przywłaszczenia mienia oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Prokurator dodał, że do tej sprawy zatrzymana została trzecia osoba, która również została przesłuchana i zwolniona, także z zastosowaniem wobec niej wolnościowych środków. W związku ze sprawą - jak podał prok. Lorenc - trwają "pilne dodatkowe czynności Centralnego Biura Antykorupcyjnego".

Zatrzymana w czwartek Joanna Ż, to radca prawny, która w latach 2012-2016 pełniła funkcję prezesa Chemika Police, była też radną do zachodniopomorskiego sejmiku. Były dziennikarz związany był w przeszłości z jedną ze stacji telewizyjnych, prowadzący działalność gospodarczą. Według śledczych, zatrzymani działając w porozumieniu na szkodę klubu Chemik Police, w 2015 r. przywłaszczyli 184,5 tys. zł, zawierając fikcyjne umowy.

Chodziło o rzekome usługi, polegające na przygotowaniu analiz meczów oraz z zakresu marketingu i public relations. Na podstawie wystawionych faktur klub sportowy wypłacał pieniądze na rzecz podmiotu gospodarczego, pomimo że nie wykonał on usług wskazanych w fakturach.

Szczecińskie CBA prowadzi śledztwo ws. funkcjonowania Fundacji Grupy Azoty na rzecz rozwoju piłki siatkowej kobiet – poinformowało CBA. Badane są także nieprawidłowości w zakresie wydatkowania środków uzyskanych w wyniku umów sponsoringu zawartych w 2015 r., których stroną był Klub Piłkarski Chemik Police S.A.

Z informacji CBA wynika, że część z przywłaszczonych z Klubu Piłkarskiego Chemik Police wydano na zakup powierzchni reklamowych; bilbordy i plakaty związane z kampanią wyborczą. (pap)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA