Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Siatkówka. Nocne granie Chemika

Data publikacji: 29 grudnia 2022 r. 11:41
Ostatnia aktualizacja: 29 grudnia 2022 r. 13:40
Siatkówka. Nocne granie Chemika
W ostatnich pięciu meczach ligowych Chemik stracił tylko seta. Fot. Ryszard Pakieser  

Siatkarki Chemik czeka w czwartek ostatni występ w 2022 roku. Mistrzynie Polski powalczą w Bydgoszczy o ósme zwycięstwo w sezonie, a pojedynek z Pałacem Bydgoszcz będzie ważnym sprawdzianem przed styczniowymi meczami na szczycie w Tauron Lidze i Lidze Mistrzyń.Mecz w Bydgoszczy zaplanowano o nietypowej porze - z uwagi na relację telewizyjną rozpocznie się o godz. 21.

Chemik od początku ligowych rozgrywek przegrały tylko raz, sensacyjnie ulegając pod koniec listopada Uni Opole. Grudzień to już nieprzerwana seria zwycięstw w Tauron Lidze i Lidze Mistrzyń, choć nie wszystkich w efektownym stylu. Sporo gorzkich słów policzanki zebrał po ostatni występie w europejskich pucharach z rumuńskim C.S.M. Targoviste, który wygrał dopiero po zaciętym tie-breaku. 

Dzisiejszy ligowy rywal Chemika wygrał połowę z ośmiu rozegranych spotkań, a w składzie Pałacu jest kilka zawodniczek znanych z występów w Policach. To rozgrywająca Paulina Bałdyga i przyjmująca Pola Nowakowska.

Spotkanie w Bydgoszczy będzie jednym z ostatnich sprawdzianów formy Chemika przed kluczowymi styczniowymi pojedynkami na krajowy i europejskich parkietach. 8 stycznia drużyna Marka Mierzwińskiego zmierzy się w Netto Arenie z niepokonanym liderem Tauron Ligi ŁKS Łódź, a trzy dni później w Stambule z czołowym zespołem grupy E Ligi Mistrzyń Eczacibasi Stambuł. Na deser w połowie stycznia Chemika czeka jeszcze wyjazdowy mecz w Rzeszowie z wicemistrzem Polski i zdobywcą Superpucharu Developresem.©℗

(woj)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA