Poniedziałek, 06 maja 2024 r.

Siatkówka. Trzy sety na inaugurację Ligi Mistrzyń. Chemik lepszy od Maricy [GALERIA]

Data publikacji: 07 grudnia 2022 r. 23:01
Ostatnia aktualizacja: 07 grudnia 2022 r. 23:41
Siatkówka. Trzy sety na inaugurację Ligi Mistrzyń. Chemik lepszy od Maricy

Od zwycięstwa nad mistrzyniami Bułgarii rozpoczęły udział w tegorocznej Lidze Mistrzyń siatkarki Chemika Police. Marica Płowdiw postraszyła zespół z Polic tylko w II secie.

Chemik Police - Marica Płowdiw 3:0 (25:18, 25:23, 25:11)

Chemik: Oveckova, Cipriano, Łukasik, Korneluk, Wasilewska, Brakocević-Canzian, Stenzel (libero) oraz Fabiola, Połeć, Sikorska.

Chemik za sprawa skutecznych akcji Łukasik szybko objął kilkupunktowe prowadzenie w środowym meczu. Pierwszy set przebiegał od początku pod dyktando mistrzyń Polski. Policzanki prowadziły już 24:16, ale dopiero z trzecią okazję na zamknięcie seta wykorzystała Brakocević-Canzian.

Od prowadzenia 3:0 rozpoczęła się także kolejna partia, ale ekipa z Bułgarii szybko odrobiła straty. Set numer dwa był wyrównany. Bułgarki poprawiły skuteczność, dobrze spisywały się w bloku i defensywie. Chemik nie potrafił przejąć inicjatywy i punktował głównie po błędach rywalek. Niezadowolony z przebiegu tej partii trener Marek Mierzwiński zdecydował się wprowadzić na parkiet brazylijską rozgrywająca Fabiolę i po udanych akcjach Brakocević-Canzian set w końcówce padł łupem Chemika.

W decydującej partii mistrzynie Polski zgrały koncertowo i nie dały rywalkom szans na nawiązanie walki. MVP spotkania wybrano Brakocević-Canzian, a w meczu z Maricą świetnie zaprezentowała się także brazylijska przyjmująca Cipriano. (woj)