wtorek, 26 marca 2019.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Miasto odpowiada Stoczni

Siatkówka. Miasto odpowiada Stoczni

Siatkówka. Miasto odpowiada Stoczni
Data publikacji: 2018-12-13 16:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-14 14:51
Wywietleń: 1111 366685

Oświadczenie Miasta Szczecin w sprawie KPS Stoczni Szczecin:

"Ze smutkiem przyjęliśmy informację o wycofaniu  się klubu z rozgrywek Plus Ligi. Siatkarski Klub  Stocznia Szczecin, a wcześniej Espadon  był traktowany  przez Miasto na tych samych zasadach, co inne ekstraklasowe kluby halowe.

Dofinansowania przyznane klubowi zostały wypłacone zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami i ustaleniami. Nie jest prawdą, że Miasto zamierzało partycypować w kosztach utrzymania i prowadzenia siatkarskiej Stoczni na tym samym poziomie, co jej właściciele.

Należy stanowczo podkreślić, że Miasto nie ma żadnego wpływu na decyzje zarządu tego czy innych klubów w zakresie polityki finansowej, doboru sponsorów czy spraw organizacyjnych. Kwestia doboru  partnerów, kontraktowania zawodników czy konstruowania budżetu to autonomiczne decyzje każdego klubu - w tym przypadku zarządu siatkarskiej Stoczni – dlatego jakakolwiek próba przerzucania odpowiedzialności na Miasto jest bezpodstawna.

Tym bardziej, że o nagłym wzmocnieniu kadry i astronomicznych kontraktach dla gwiazd dowiedzieliśmy  się z mediów. Był to autorski projekt zarządu  klubu, który nie był konsultowany z Miastem. Tym samym Miasto nie może wziąć odpowiedzialności za zbyt wygórowane ambicje poszczególnych działaczy.

Należy dodać, że siatkarska Stocznia to jeden z pięciu ekstraklasowych klubów halowych w Szczecinie, na które Miasto wydaje łącznie niemal 6 mln zł rocznie. Procedury finansowania klubów halowych przez Miasto są jasno określone i transparentne.

W tym roku siatkarska Stocznia otrzymała 1,2 mln zł, a od 2016 roku, czyli od momentu awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej z Miasta do kasy klubu wpłynęło w sumie niemal 3,5 mln zł.  

Jednocześnie Miasto deklaruje dalsze wsparcie i odbudowę męskiej siatkówki w Szczecinie. Jednakże na transparentnych zasadach i zdrowej współpracy. Nie ulega bowiem wątpliwości, że na sportowej mapie Szczecina jest miejsce na siatkówkę na najwyższym poziomie."

Komentarze

Do Arka
Podzielam twoją opinię. Jedyną siłą kopaczy z Twardowskiego jest strach przed kibolami. Gdyby nie to to nikt o zdrowych zmysłach nie wydawałby pieniędzy w błoto. Władze boją się tego sektora i dlatego dają kasę. To fakt, ale czy można tę patologię wydawania tak dużych pieniędzy na piłkę kopaną zmienić? Oto jest pytanie! To kolejny dowód na to że władze są tchórzliwie!
2018-12-14 14:20:56
Arek
Jeżeli ktoś ma żal że Miasto Szczecin Dokłada "trochę"szmalu do Pogoni to niech się zamelduje w czwartek na łuku i bardzo głośno to powie.
2018-12-14 12:31:52
pj
kibice piłki nożnej to ulubiony elektorat każdego polityka. Nakłady na pogoń to kilka milionów pln każdego roku. Co miasto z tego ma ? 4,5 mln to poszło na zmanipulowany wniosek w budżecie obywatelskim na przebudowę stadionu arkonii. Za 4,5 mln miasto wybuduje obiekty sportowe komuś , kto będzie to wynajmował ludziom za wielką kasę. Do tego sprawa stadionu. Lepiej wydać kilkaset milionów niż zatrudnić jednego trenera za 50 pln / godzinę. Brak hali w której można pograć amatorsko w jakikolwiek sport. Ludzie wynajmują (na czarno ?) hale szkolne, ale są one za małe. Wspieranie sportu w Szczecinie to jeden wielki bajer.
2018-12-14 11:10:27
Obserwator miejski
Tych pracowników Wydzialu Sportu to chyba kilkunastu . Pełnomocnika ds sportu nie ma od dwóch lat. Widać że sport nie jest już oczkiem w głowie . No może poza piłką kopaną której szykuje się stadion za kilkaset milionów.no cóż nad tym rzeczywiście trzeba się rozsądnie zastanowić. Bo frekwencja na stadionach spada. A teraz jeszcze tvp pokaże wiec będzie mniej widzów. A swoją drogą ten projekt siatkarski od dachu budowano to i się rozsypał w pył. Tak to jest jak rozpoczyna się budowę od końca. Polecam mniej emocji więcej myślenia. WSZYSTKIM. ...
2018-12-13 23:04:38
Tchórzliwe "miasto" Szczecin
Jak można wypinać pierś - to wtedy komunikaty brzmią: "Prezydent Miasta Objął Patronat...", "Prezydent Miasta sponsoruje", "Prezydent Miasta wsparł dobry pomysł", "Prezydent Miasta życzy udanych rozgrywek". A jak jest skandal i klapa na całą Europę to komunikat jest inny "Miasto Szczecin". Dobrze, że tchórze z urzędu nie napisali "Mieszkańcy Szczecina ze smutkiem przyjęli ... mimo starań nas wszystkich .... Mieszkańcy zrobili wszystko ... itd" A gdzie opis działań Wydziału Sportu Urzędu Miasta i ich kilkudziesięciu urzędników, którzy rok rocznie dostają nagrody za wspaniałe wspieranie szczecińskiego sportu? A gdzie opis działań wiceprezydenta odpowiedzialnego za sport? A gdzie opis działań sowicie opłacanego pełnomocnika prezydenta ds. sportu? GDZIE ONI WSZYSCY BYLI ? W sumie to głupie pytanie... byli w loży VIP a potem fotografowali się z Kurkiem... WSTYD ... ŻENADA
2018-12-13 21:12:08
mieszkaniec
Jedno drobne pytanie ? Ile dostaje klub piłki kopanej od miasta corocznie ?? Za ile mln miasto ma budować stadion( 275 -300 mln ) , który następnie będzie zapewne użytkowany przez tenże klub za symboliczną złotówkę miesiecznie.A pomimo tego całego cyrku i mizerii byłą okazja za niewielkie w stosunku do piłki kopanej pieniądze promować miasto poprzez sport o znacznie lepszymi wizerunki niż piłka nożna i bijący się po mordach tzw. kibice . Promowac nie tylko w Polsce ale i w Europie , tylko jakoś nikt nie zauważył tej szansy , choć zgadzam się że miasto zostało zaskoczone sytuacją , ale trzeba było myśleć i działać. Choć jak widac lepiej budować co rusz w ramach tzw, inwestycji miejskich i działkować się tym i owym ......
2018-12-13 18:27:05
Kumaty
Chyba nie sądzicieże gwiazdy typu Kurek,Żygadło,Kazijski przyszli tutaj bo uwierzyli na gębę Prezesowi? tu były zapewnienia Orlenu,Stoczni ,politykow itd.Przegrali wybory w Szczecinie i rujnują sport,oby następny nie był Chemik gdzie wiadomo jaka spółka i jaka opcja polityczna rządzi i daje kasę,a zwykły laik widzi że co sezon to mniejsze nakłady
2018-12-13 18:23:54
do gg
Proszę czytać ze zrozumieniem i nie tylko wypociny tzw. władz: 3,5 miliona wypłacono przez wiele lat (dotyczy to również klubu Espadon). Pogoń dostaje 2 x więcej co roku ...Zatem z kasy miasta na Pogoń w tych samych latach wydano kilkanaście albo i kilkadziesiąt milionów. Zatem bzdury o autobusach proszę schować sobie w d..e.
2018-12-13 18:13:20
Nil
Podwójna manipulacja: 1/ Kuriera - publikują całą odpowiedź Miasta na list Prezesa, który został opublikowany tylko w połowie, bez części obnażającej postawę tzw. władz miasta 2/ a/ Miasta- a czemuż to porównujecie wszystko do dyscyplin halowych? b/ Porównywania WIELKIEJ SIATKÓWKI NA ŚWIATOWYM POZIOMIE do kopaniny kopaczy Pogoni jest bez sensu. Kopacze powinni dostać wielokrotnie mniej od super zawodników siatkówki grających na światowym poziomie, ale kto to rozumie w tzw. mieście? Tam nie ma nikogo kto rozumiałby istotę sportu. Wstyd i szkoda.
2018-12-13 18:10:08
os
Szczecina nie stać na wsparcie wszystkich dyscyplin.Markiewicz powinien szukac sponsora i póżniej się bawić w siatkę.Widac ze markiewicz jest bardziej kibicem niż twardym budzetowym prezesem.
2018-12-13 17:22:53
An
Pitu, pitu już po wszystkim
2018-12-13 16:35:08
gg
3,5 mln z podatkow mieszkancow Szczecina dla jakiegos klubu sportowego to jest skandal i pensje dla siatkarzy po 150 tys miesiecznie ?!!!, za to mozna by kupic kilka nowych autobusow ,ktos chce sobie prowadzic klub sportowy to za prywatna kase albo sponsorow a nie PODATNIKOW !!!!
2018-12-13 16:31:52
Wqrw
PiS jest skończony w Szczecinie za to co zrobił z naszym klubem siatkarskim