wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Kurek zagra w ONICO

Siatkówka. Kurek zagra w ONICO

Siatkówka. Kurek zagra w ONICO
Data publikacji: 2018-12-07 10:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-07 22:17
Wywietleń: 665 365508

MVP tegorocznych mistrzostw świata i najlepszy siatkarz Europy 2018 Bartosz Kurek do końca sezonu będzie zawodnikiem ONICO Warszawa. 30-letni atakujący tydzień temu rozwiązał kontrakt ze Stocznią Szczecin.

- Cieszymy się, że siatkarz tej klasy dołącza do naszego zespołu. Nie chcieliśmy dopuścić do tego, żeby zawodnik pokroju Bartosza Kurka wyjeżdżał z Polski i decyzją zarządu się to udało. O jego wartości sportowej nie muszę się nawet wypowiadać. Najlepiej świadczą o niej ostatnie występy Bartka na mistrzostwach świata we Włoszech i Bułgarii, a później także w Stoczni Szczecin. Ten transfer jest potwierdzeniem tego, że ONICO Warszawa ma duże aspiracje i zamierza walczyć o najwyższe cele - zaznaczył cytowany w komunikacie stołecznego klubu jego prezes Piotr Gacek.

Kurek przed sezonem został siatkarzem Stoczni, która podpisała wówczas także kontrakty m.in. ze słynnym Bułgarem Matejem Kazijskim i Łukaszem Żygadłą. O drużynie ze Szczecina mówiło się, że będzie nową siłą w PlusLidze. Kilka tygodni temu w mediach zaczęło być głośno o niewypłacalności klubu.

Jak podawano, źródłem kłopotów finansowych było niepodpisanie umowy ze sponsorem, na wpływy z której Stocznia liczyła. Pensji nie otrzymywali zawodnicy, jak i sztab. Kurek jako pierwszy rozwiązał z tego powodu kontrakt, a w jego ślady poszli kolejni koledzy z drużyny.

Obecnie w składzie pozostało czterech zawodników, a władze klubu zapowiedziały w czwartek, że chcą jeszcze walczyć o przetrwanie zespołu.

W ostatnich dniach agent Kurka spotykał się z przedstawicielami różnych klubów, szukając nowego pracodawcy dla atakującego reprezentacji Polski, wyjeżdżał też za granicę.

Początkowo zawodnik trenował z Treflem Gdańsk, ale władze tego klubu zaznaczyły, że pozyskanie tego siatkarza nie wchodzi w grę ze względów finansowych. W mediach krążyła informacja, że w Stoczni miał on zarabiać ok. 150 tysięcy złotych miesięcznie.

Związanie się umową z ONICO oznacza, że Kurek wróci pod skrzydła Stephane'a Antigi. Początkowo byli kolegami z drużyny w czasach występów w PGE Skrze Bełchatów. Następnie prowadzący obecnie warszawską ekipę Francuz został trenerem reprezentacji Polski.

W pierwszym roku pracy na tym stanowisku - w 2014 roku - tuż przed mistrzostwami świata w Polsce (biało-czerwoni wywalczyli wówczas tytuł) zrezygnował z występującego wtedy na pozycji przyjmującego siatkarza, co odbiło się głośnym echem.

W kolejnym roku Kurek wrócił do kadry i obaj zapewnili, że mają dobre relacje. To właśnie Antiga jako pierwszy zaproponował temu zawodnikowi zmianę pozycji na atak. (pap)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Net
Oczywiście, że może. Okręty podwodne i promy dla PŻB
2018-12-07 20:41:42
Pytanie
Czy w Szczecinie może coś powstać, się udać, aby miało to ręce i nogi, a nie jak zwykle postawione było to coś na głowie?
2018-12-07 10:32:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie