czwartek, 24 października 2019.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Kurek trenuje z Treflem Gdańsk

Siatkówka. Kurek trenuje z Treflem Gdańsk

Siatkówka. Kurek trenuje z Treflem Gdańsk
Data publikacji: 2018-12-01 13:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-01 14:24
Wywietleń: 1184 364566

Bartosz Kurek, który rozwiązał kontrakt ze Stocznią Szczecin, będzie trenował z Treflem Gdańsk. Nie oznacza to, że ten klub chce pozyskać najlepszego siatkarza ostatnich mistrzostw świata. 30-letni atakujący planuje tu ćwiczyć do czasu znalezienia nowego zespołu.

Kurek jako pierwszy, w czwartek rano, rozwiązał kontrakt ze Stocznią, która boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Szczeciński klub ma zalegać z wypłatą dwóch pensji i 30-letni atakujący rozpoczął exodus zawodników, bo tego dnia z zespołem rozstali się także Kanadyjczyk Nicholas Hoag, Czech Lukas Tichacek oraz Aleksander Maziarz. Na tym zapewne nie koniec.

Bez tego kwartetu Stocznia przegrała w czwartek we własnej hali w zaległym meczu pierwszej kolejki 0:3 z Treflem i właśnie z gdańską drużyną postanowił w najbliższym czasie trenować Kurek.

Najlepszy siatkarz mistrzostw świata bardzo ceni trenera Andreę Anastasiego, z którym miał okazję współpracować w reprezentacji Polski, a poza tym w tym zespole występuje jego przyjaciel, także złoty medalista czempionatu globu środkowy Piotr Nowakowski.

Kurek zamieszkał w Sopocie razem ze swoją narzeczoną, byłą już siatkarką Chemika Police Anną Grejman, która także w czwartek rozwiązała umowę z zespołem mistrzyń Polski. W pierwszych zajęciach Trefla ma wziąć udział w niedzielę.

Fakt podjęcia przez tego zawodnika treningów z trzecim zespołem minionego sezonu ekstraklasy nie oznacza, że Kurek wzmocni szeregi gdańszczan. Trefl nie zalicza się do krezusów i w przerwie letniej pozyskiwał graczy ze średniej finansowej półki, natomiast kontrakt 30-letniego siatkarza należy do najwyższych na świecie. Reprezentant biało-czerwonych ma ćwiczyć z ekipą włoskiego szkoleniowca do czasu znalezienia nowego klubu.

Poza tym gdańszczanie nie mają problemów z pozycją atakującego, bo z tych obowiązków bardzo dobrze wywiązuje się Maciej Muzaj. 

- Bardzo się cieszymy, że przez kilka, a może kilkanaście dni w treningach z drużyną będzie uczestniczyć tak wybitny siatkarz jak Bartek. Od początku oczywistym było, że Kurek dołącza tylko do treningów i na pewno nie będziemy go zgłaszać do rozgrywek. Mamy świetnego atakującego Macieja Muzaja i trzymamy kciuki, by w najbliższych meczach dokładał do swojej kolekcji kolejne statuetki MVP. Mamy jednak nadzieję, że jeśli Bartek zostanie w Gdańsku do piątkowego spotkania z ONICO Warszawa, to pojawi się na trybunach Ergo Areny w roli kibica – powiedział prezes Trefla Dariusz Gadomski. (pap)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Śp.Stalin
Powinien poczekać kilka godzin na rozwiązanie umowy z klubem i pożegnać się z kibicami ze Szczecina z klasą!!! widać że do profesjonalizmu mu daleko - szkoda zawalili działacze a ukarał kibiców....niech się uczy od Kazijskiego, Żygadły......
2018-12-01 14:19:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie