wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Kurek ponownie pod skrzydłami Antigi

Siatkówka. Kurek ponownie pod skrzydłami Antigi

Siatkówka. Kurek ponownie pod skrzydłami Antigi
Data publikacji: 2018-12-08 14:18
Wywietleń: 745 365747

Pozyskanie przez ONICO Warszawa Bartosza Kurka wzbudziło duże zainteresowanie wśród kibiców siatkówki, a plusy tego transfery dostrzega także Stephane Antiga.

- Teoretycznie będziemy mocniejsi - przyznał francuski szkoleniowiec stołecznego klubu ekstraklasy. - Transfer Bartka to ogromny plus dla drużyny, dla klubu. Kibice będą zadowoleni równie mocno jak my. Od soboty Bartek jest w Warszawie gotowy do treningu. Tak, teoretycznie będziemy teraz mocniejsi. - ocenił Antiga.

Kurek, MVP tegorocznych mistrzostw świata i najlepszy siatkarz Europy 2018, szukał pilnie klubu po rozwiązaniu kontraktu ze Stocznią. 30-letni zawodnik miał być jednym z liderów drużyny ze Szczecina, która latem pozyskała kilku znanych graczy.

Z powodu kłopotów finansowych klub był jednak niewypłacalny i w ciągu tygodnia odeszło z niego niedawno większość zawodników z pierwszego składu. Jako pierwszy zrobił to Kurek, którego przejście do ONICO zostało potwierdzone w czwartkowy wieczór.

- Bardzo mi zależało na podtrzymaniu poziomu sportowego, nie chciałem "pakować się" w ryzykowne sytuacje i miejsca mi nieznane. To miało decydujące znaczenie przy wyborze oferty ONICO. Poza tym znam zawodników, znam trenera, a prezes, który przy negocjacjach przede wszystkim dbał o dobro klubu, prywatnie jest moim byłym kolegą z boiska. To wszystko sprawiło, że propozycja ONICO była dla mnie najbardziej komfortowa i cieszę się, że już niedługo dołączę do drużyny. - uzasadnił siatkarz.

Wróci on pod skrzydła Stephane'a Antigi. Początkowo byli kolegami z drużyny w czasach występów w PGE Skrze Bełchatów. Następnie prowadzący obecnie warszawską ekipę Francuz został trenerem reprezentacji Polski. W pierwszym roku pracy na tym stanowisku - w 2014 roku - tuż przed mistrzostwami świata w Polsce (biało-czerwoni wywalczyli wówczas tytuł) zrezygnował z występującego wtedy na pozycji przyjmującego siatkarza, co odbiło się głośnym echem.

W kolejnym roku Kurek wrócił do kadry i obaj zapewnili, że mają dobre relacje. To właśnie Antiga jako pierwszy zaproponował temu zawodnikowi zmianę pozycji na atak.

- Wiem, jakie pojawiają się w tym temacie komentarze, ale każdego, kto węszy jakiś skandal w naszej współpracy, odsyłam do moich poprzednich wypowiedzi. Od dawna podkreślam, że wszystkie nieporozumienia zostały wyjaśnione i zrobiliśmy to z trenerem tak szybko, jak było to możliwe. Stephane osiągnął z naszą reprezentacją superwynik, wielki sukces, a ja byłem w jego zespole już rok później i graliśmy dla Polski wspólnie przez kolejne dwa sezony. Już wtedy wszystko między nami było ok. Mam nadzieję, że teraz nasza współpraca będzie równie dobra i równie owocna, a wyniki będą satysfakcjonujące zarówno dla nas samych, jak i kibiców - podkreślił Kurek.

Jak dodał, nie bierze pod uwagę, by w klubie występować na przyjęciu.

- Funkcjonuję już wyłącznie jako atakujący, tam czuję się najlepiej. Siatkówka przez ostatnich parę lat naprawdę się zmieniła i nie wiem, czy przy zagrywce, jaką dysponują nasi przeciwnicy, poradziłbym sobie w roli przyjmującego - argumentował.

Kurek szansę na debiut w barwach ONICO powinien mieć w środowym spotkaniu ligowym w Warszawie z Indykpolem AZS Olsztyn. (pap)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie