wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Stocznia dostała ultimatum

Siatkówka. Stocznia dostała ultimatum

Siatkówka. Stocznia dostała ultimatum
Data publikacji: 2018-12-07 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-07 22:18
Wywietleń: 1175 365615

Zarząd Stoczni Szczecin do 14 grudnia ma przygotować i wdrożyć realistyczny plan naprawczy - poinformowały władze Polskiej Ligi Siatkówki. Jak dodano, w przeciwnym razie rozpocznie się procedura wykluczenia mającego kłopoty finansowe klubu z rozgrywek w tym sezonie.

W środę doszło do spotkania prezesa Stoczni Jakuba Markiewicza z władzami PLS, przedstawicielami klubów ekstraklasy oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Szef klubu przedstawił informację na temat sytuacji swojej drużyny i omówiono możliwe scenariusze pomocy.

Dzień później siatkarska Stocznia Szczecin wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że klub nie rezygnuje z gry w PlusLidze. Chciał on przełożyć dwa najbliższe spotkania (sobotnie z Chemikiem w Bydgoszczy i środowe z MKS-em Będzin u siebie), wprowadzić program oszczędnościowy i uzupełnić skład zawodnikami z innych zespołów. Pierwsze założenie - dzięki przychylności rywali - już udało się zrealizować. Na razie nie podano nowych terminów rozegrania tych meczów.

"Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki dziękuje klubom PlusLigi za solidarność i udowodnienie, że w naprawdę trudnych momentach potrafią być jedną drużyną. Jesteśmy zbudowani chęcią pomocy, jaką wspólnie zademonstrowaliśmy wobec trudnej sytuacji Stoczni Szczecin. Ta pomoc zmobilizowała zarząd szczecińskiej spółki do podjęcia decydujących działań w celu uratowania dalszego istnienia zawodowej siatkówki w tym mieście. Szczególne pochwały należą się klubom z Bydgoszczy oraz Będzina, które zgodziły się na przełożenie najbliższych meczów ligowych z drużyną ze Szczecina. Taka postawa jest godna wielkiego szacunku!" - podkreślono w komunikacie PLS.

We wcześniejszych rozmowach rzecznik prasowy spółki nadzorującej rozgrywki Kamil Składowski podkreślał, że nawet jeśli Stocznia sama nie wycofa się z rozgrywek, to może dojść do sytuacji, w której decyzję o wykluczeniu tego zespołu z ligi będzie musiała podjąć PLS. Dojść do tego mogłoby przy niespełnieniu warunków występów w ekstraklasie, wśród których jest skład gwarantujący jakość zawodowej ligi. Do tego wątku nawiązano także w piątkowym oświadczeniu.

"Jednocześnie podkreślamy, że odłożenie w czasie decyzji zarządu PLS co do dalszej przyszłości Stoczni Szczecin w zawodowej lidze miało na celu wykorzystanie wszystkich szans dla szczecińskiej drużyny, ale nie może być bezterminowe. Mając powyższe na uwadze, zarząd PLS oczekuje, że najpóźniej do 14 grudnia zarząd klubu przygotuje i wdroży realistyczny plan naprawczy. Jeśli jednak to nie nastąpi i Stocznia Szczecin nie będzie spełniać warunków grania w zawodowej lidze, to rozpoczniemy procedurę wykluczenia klubu z rozgrywek sezonu 2018/19" - zaznaczono.

O poważnych kłopotach finansowych Stoczni głośno jest od kilku tygodni. Są one efektem niepodpisania umowy ze sponsorem, na wpływy z której liczono w klubie. Przed sezonem do Szczecina ściągnięto kilka gwiazd i zespół przedstawiano jako nową siłę w PlusLidze.

Z powodu niewypłacalności z zespołu zaczęli w ostatnich dniach odchodzić kolejni zawodnicy i członkowie sztabu. Jako pierwszy kontrakt rozwiązał w poprzedni czwartek Bartosz Kurek, potem także m.in. Bułgarzy Matej Kazijski i Nikołaj Penczew, Kanadyjczyk Nicholas Hoag oraz Łukasz Żygadło. Obecnie z dotychczasowego składu pozostało czterech zawodników.

Po rozegraniu dziewięciu meczów zespół ze Szczecina ma na koncie 15 punktów i zajmuje siódme miejsce w tabeli. (pap)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Żałosny spektakl
Czy Oni czekają na szejka z Kataru-? Niech skończą się kompromitować i kompromitować Szczecin i zakończą ten żałosny spektakl
2018-12-07 20:09:26
Grzesiek
Niech sprzedadzą stępkę którą stawiał Morawiecki ze świtą. Gdy polityka wkracza do sportu to następuje powolna degrengolada wartości sportowych.Towarzysze z jedynie słusznej PARTII mogą odtrąbić kolejny sukces. Ze trzy mecze rozegrali. Kurek z pieniędzmi tylko się nie otworzył.
2018-12-07 18:16:47
BMW
Ciekawe czy spieniężą te BMW co przejęli od sponsora Prezesi i dyrektorzy i przeznaczą na bilety PKP na dojazdy na mecze? Zresztą w sumie to cała drużyna zmieściła by się w te BMWice.
2018-12-07 17:07:43
Oszukani
Szkoda, że jednocześnie do Szczecina nie ściągnięto Ronaldo do Pogoni. Zagrałby jeden mecz ale co tam. Teraz to już nikt tu nie będzie chciał grać, nawet Paul M'c Cartney bo będzie się bał że mu nie zapłacą. Nawet fajerwerków ma już nie być od przyszłego roku. Wszystko zastąpią frajer-werki.
2018-12-07 17:00:45
I po co to?
Chwała tym co chcą uratować klub. Ale radzę im szukać innej pracy, w innych klubach To jest czymś podszyte. Debilni menadżerowie i władze klubu. Bo co oni chcieli-czym chcieli osiągnąć sukces. To nie stało się wczoraj
2018-12-07 15:28:24
Krach
Polityczny projekt kruszy się jak wszystkie inne podszyte polityką.
2018-12-07 14:08:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie