Piątek, 17 maja 2024 r.

Siatkówka. Chemik w półfinale

Data publikacji: 11 kwietnia 2022 r. 22:38
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2022 r. 22:38

Siatkarki Chemika bez straty seta awansowały do półfinałów Tauron Ligi. Przeciwnika w tej fazie play-off mistrzynie Polski poznają w czwartek (14 kwietnia).

UNI Opole - Chemik Police 0:3 (25:27, 13:25, 8:25)

Chemik: Czyrniańska, Brakocević-Canzian, Łukasik, Kąkolewska, Wasilewska, Kowalewska, Stanzel (libero) oraz Rios, Pol, Połeć, Lipska, Milenković, Żurawska (libero)

Tylko pierwszy set poniedziałkowego (11 kwietnia) pojedynku w Opolu był wyrównany. W inauguracyjnej partii beniaminek zatrzymał blokiem cztery akcje Chemika i grał z niezłą skutecznością w ataku. Chemikowi przytrafiło się na początku meczu kilka błędów i losy seta rozstrzygnął w zaciętej końcówce. Od drugiego seta przewaga policzanek była już przygniatająca. Mistrzynie Polski punktowały zagrywką, blokiem i skutecznym atakiem. W tym ostatnim elemencie brylowała Brakocević-Canzian, która w całym meczu skończyła 11 z 17 ataków. Serbkę po meczu po raz drugi z rzędu wybrano MVP spotkania.

Swojego rywala w półfinale policzanki poznają po czwartkowym meczu w Legionowie. W rywalizacji Legionovii z Budowlanymi Łódź jest bowiem po dwóch meczach remis. W drugim półfinale Developres Rzeszów zagra z ŁKS Łódź. ŁKS, podobnie jak Chemik, w ćwierćfinale nie przegrały nawet seta. Developres wyeliminował BKS po zwycięstwach 3:2 i 3:1. (woj)