Piątek 16 kwietnia 2021r. 

Siatkówka. Chemik w finale turnieju Pucharu Polski

Data publikacji: 2021-02-12 22:10
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-12 22:22
Siatkówka. Chemik w finale turnieju Pucharu Polski
Fot. Ryszard Pakieser  

Developres Rzeszów - Chemik Police 2:3 (25:19. 19:25. 26:28. 25:19, 13:15)

Chemik: Grajber, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Strantzali, Maj-Erwardt (libero) oraz Baijens, Łukasik, Mędrzyk i Bałdyga 

Siatkarki Chemika awansowały do turnieju finałowego Pucharu Polski, który w następny weekend odbędzie się w Nysie. W ćwierćfinale broniące trofeum policzanki po tie-breaku ograły w Rzeszowie Developres. Była to drugi w tym sezonie pięciosetowy mecz, w którym Chemik pokonał Developres. Wcześniej identycznym wynikiem zakończyła się ligowa potyczka obu drużyn w Policach. 

Piątkowy ćwierćfinał Pucharu Polski był bardzo emocjonujący. Lepiej rozpoczęły go rzeszowianki, które skutecznie atakowały ze skrzydeł i dobrze grały blokiem. W drugiej partii Chemika poderwała do walki  Brakocević–Canzian oraz Baijens. Chemik grał zdecydowanie skuteczniej niż na początku meczu i wyrównał jego stan. Trzecia partia była najdłuższa i najbardziej zacięta, a na przewagi lepsze były policzanki.  

Developres nie rezygnował z walki o swój trzeci z rzędu finał Pucharu Polski. Dzięki dobrej grze blokiem szybko odskoczył policzankom na siedem punktów. Chemik strat już nie odrobił. W tie-breaku Chemika do zwycięstwa poprowadziły skuteczne ataki Brakocević-Canzian i Strantzali. 

Bohaterka meczu była Jovana Brakocević-Canzian, która zdobyła 38 punktów.  Pechowo ćwierćfinał zakończył się natomiast dla Igi Chojnackiej. Środkowa Chemika nabawiła się urazu ścięgna achillesa.

(woj)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ