Siatkówka. Chemik w ćwierćfinale Pucharu Polski

Data publikacji: 20 stycznia 2021 r. 20:31
Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2021 r. 23:25

Chemik Police - Legionovia Legionowo 3:0 (25:16, 26:24, 25:17)

Chemik: Brakocević-Canzian, Grajber, Strantzali, Wasilewska, Kowalewska, Kąkolewska, Maj-Erwardt (libero) oraz Łukasik, Mędrzyk, Bałdyga.

Siatkarki Chemika bez straty seta awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski. W tej fazie rozgrywek policzanki czeka powtórka z finału ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski  i pojedynek z Developresem Rzeszów.

Legionovia stawiała twardy opór Chemikowi tylko w dwóch pierwszych setach. W inauguracyjnym wynik oscylował wokół remisu do stanu 15:15. Potem skutecznymi zagrywkami i blokami ubiegłoroczne triumfatorki Pucharu Polski wypunktowały Legionovię. W drugim secie inicjatywę długo miała ekipa przyjezdna. Legionovia groźnie zagrywała i skutecznie atakowała. Chemik swoje atuty w tych samych elementach wykorzystał w końcówce tej partii odwracając jej losy. W ostatniej odsłonie przewaga Chemika była już wyraźna. MVP spotkania wybrano Olgę Strantzali.

Ćwierćfinały Pucharu Polski zaplanowano 10 lutego, a zwycięzcy jednego meczu awansują do turnieju finałowego. Chemik o trzeci z rzędu finał powalczy z Developresem w Rzeszowie.